HBO oficjalnie zapowiedziało serial o Harrym Potterze. Oto wszystko, co wiemy o nadchodzącym projekcie

13.04.2023 10:00
HBO oficjalnie zapowiedziało serial o Harrym Potterze. Oto wszystko, co wiemy o nadchodzącym projekcie Fot. Warner Bros. Ent. All rights reserved./Courtesy Everett Collection/EAst News

Plotki okazały się być prawdą - serial na bazie książek o Harrym Potterze faktycznie powstaje, a w sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź projektu, która zawiera mnóstwo znajomych elementów.

Harry Potter doczeka się aktorskiego serialu

Ruch nie powinien raczej nikogo zaskakiwać, bo mówiło się o tym od tygodni, ale Warner Bros. Discovery oficjalnie potwierdziło, że nadchodzi nowa era dla fanów Harry'ego Pottera. HBO stworzy serial na bazie książek J.K. Rowling i chociaż na temat projektu nie są doczepione żadne nazwiska, to nadal wiemy o nim dość sporo.

Polecamy

Na imprezie związanej z transformacją HBO Max na serwis MAX (iście genialna nazwa - przyp. red.), głos na temat projektu zabrał szef HBO i MAX, Casey Bloys, który wyjaśnił, że nowy serial ma być bardziej wierną adaptacją książek, niż filmy, które siłą rzeczy musiały wycinać pewne aspekty z powieści Rowling:

Ten nowy serial Max Original będzie adaptacją każdej z ikonicznych książek, które fani nadal kochają po wszystkich tych latach. Zależy nam, by był jak najwierniejszy względem oryginału.

Pierwsze doniesienia sugerowały, że każdy sezon serialu będzie poświęcony jednej książce (których jest siedem), ale Bloys wyjaśnił, że serial ma trwać "10 lat z rzędu", co sugeruje, że dłuższe książki dostaną więcej, niż jeden sezon - i nie, nie ma mowy o adaptowaniu "Fantastycznych zwierząt", co potwierdził sam Bloys, aczkolwiek twórcy mogą sięgnąć po "Przeklęte dziecko". Na razie jest jednak za wcześnie, by spekulować na ten temat.

Z tej okazji HBO wydało też pierwszy teaser produkcji, który zawiera muzykę z oryginalnej serii, logo z oryginalnej serii oraz wizerunek Hogwartu z oryginalnej serii. Mocno nostalgicznie:

Szef HBO próbował również udobruchać fanów, twierdząc, że wszystko co robią jest "przepełnione miłością do tej serii". 

Polecamy

Jeśli chodzi zaś o szczegóły związane z nazwiskami, to tutaj nie mamy ich za dużo - wiemy, że gro producentów będą stanowili ludzie od J.K. Rowling (w tym ona sama). W obsadzie raczej nie powróci nikt znajomy, ale nigdy nie mówmy nigdy.

Zresztą definitywnie firma jeszcze nikogo nie obsadziła w rolach głównych, bo na razie HBO jest zajęte poszukiwaniem showrunnera, który podejmie się realizacji tego projektu i poświęci ponad dekadę swojego życia na adaptowanie "Harry'ego Pottera" na mały ekran. Jeśli chodzi zaś o datę premiery, to HBO/MAX szykuje się na 2025-2026 rok. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.