Filmowa wersja "Gran Turismo" wygląda zaskakująco dobrze. Zobaczcie zwiastun produkcji o wyścigach

04.05.2023 11:03
Filmowa wersja "Gran Turismo" wygląda zaskakująco dobrze. Zobaczcie zwiastun produkcji o wyścigach Fot. materiały prasowe/Sony Pictures Entertainment

Po sukcesie "The Last of Us" i średnio przyjętym "Uncharted", Sony PlayStation stworzyło adaptację kolejnej ze swoich kultowych serii gier - mowa o Gran Turismo, którego filmowa wersja doczekała się zwiastuna.

Gran Turismo doczekało się filmowej adaptacji

Od gamera do racera. Reżyserem "Gran Turismo" został charakterystyczny i słynący ze swojego stylu Neill Blomkamp, twórca "Dystryktu 9", "Chappie" i "Elizjum". Scenariusz napisali natomiast Jason Haal i Zach Baylan. 

Polecamy

"Gran Turismo" ma bazować na prawdziwej historii, kiedy to zapalony fan Gran Turismo wygrywa serię turniejów gamingowych organizowanych przez firmę Nissan, aż w końcu ma szansę zostać profesjonalnym kierowcą wyścigowym. Tym kierowcą jest Jann Mardenborough, którego szkolić będzie postać Davida Harboura.

W rolach głównych w filmie pojawią się wspomniany David Harbour, a także Orlando Bloom, Archie Madekwe, Darren Barnet, Geri Halliwell Horner oraz Djimon Hounsou.

Jak pewnie doskonale wiecie, oryginalna gra Gran Turismo zadebiutowała w 1997 roku w Japonii. Twórcą serii jest firma Polyphony, a sama produkcja zrewolucjonizowała formułę gier wyścigowych, stawiając na odwzorowywanie rzeczywistości za pomocą fotorealistycznej grafiki, bardzo realistycznemu silnikowi fizyki i przywiązaniem do detalów w samych samochodach. 

Film "Gran Turismo" ma zadebiutować w kinach już w sierpniu 2023 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.