Top 10: Najlepsze filmy na podstawie gier komputerowych. "Tomb Rider", "Resident Evil" i inne

12.03.2019
Aktualizacja: 09.03.2020 12:46
filmy na podstawie gier komputerowych|undefined Fot. : materiały prasowe

Filmy, które zostały stworzone na podstawie gier komputerowych cieszą się sporą popularnością. Miłośników technologii z pewnością ucieszy poniższy ranking.

Już niedługo fani Pikachu będą mieli okazję obejrzeć coś, na co z pewnością długo czekali. 10 maja 2019 roku odbędzie się premiera aktorskiej wersji Pokemonów. Jeszcze niedawno informowaliśmy Was o kolejnym zwiastunie, który ujrzał światło dzienne. Tym razem postanowiliśmy stworzyć ranking filmów na podstawie gier komputerowych. Fani tej formy rozrywki z pewnością ucieszą się z naszego zestawienia. 

Top 10: Najlepsze filmy na podstawie gier

Przeczytaj także

Produkcje, które powstają na podstawie gier komputerowych nie zawsze są odbierane pozytywnie przez krytyków. Nie tylko krytycy mają pewne wątpliwości, co do tworzenia filmów na podstawie gier, ale także fani, którzy bardzo często narzekają, że ich ulubione postacie zostały inaczej przedstawione. Twórcy jednak nie biorą sobie tego do serca i kolejną premierą, która będzie miała miejsce w tym roku, będzie "Doom", który jest już kolejną próbą odtworzenia popularnej gry. Przedstawiamy 10 najlepszych filmów na podstawie gier komputerowych.

1. "Silent Hill" reż. Christophe Gans (2006)

Matka zabiera swoją córkę do miasteczka Silent Hill. 12-latka od jakiegoś czasu wykrzykuje imię tego miasta. Film został stworzony na podstawie gry komputerowej, którą wydano w 1999 roku. Jednak fabuła gry nieco różni się od fabuły filmu. W filmie główną bohaterką jest matka, której zadaniem jest odnalezienie swojej córki. W grze komputerowej widzimy ojca, który razem z dzieckiem wybiera się na wakacje do Silent Hill.

2. "Resident Evil" reż. Paul William Scott Anderson (2002)

Gra została wydana w 1996 roku, a na jej podstawie powstało dotychczas 10 filmów, a w tym 6 amerykańskich i 3 anime. Pierwszy film ujrzał światło dzienne w 2002 roku. Fabuła filmu skupia się na grupie ocalałych, która musi się wydostać z kompleksu badawczego, w którym został uwolniony wirus zamieniający ludzi w zombie.

3. "Lara Croft: Tomb Rider" reż. Simon West (2001)

Pierwsza część filmu z Angeliną Jolie spotkała się z krytyką graczy. W końcu zagorzali fani Lary Croft spędzali z nią nawet zabawę sylwestrową. Tak, tak... To właśnie w Tomb Rider  miał grać mężczyzna, który kiedyś został zaczepiony na ulicy i zapytany o plany na sylwestra ("Będę grał w grę... w Tomb Rider"). Jeśli jednak mówimy o filmie trzeba przyznać, że to chyba jeden z lepszych filmów stworzonych na podstawie gry komputerowej, a twórcy filmu czerpali inspirację z samej gry.

4. "Książę Persji: Piaski czasu" reż. Mike Newell (2010)

Kolejna adaptacja gier komputerowych, która okazała się udana i przyznali to nawet sami gracze. Historia opowiedziana w filmie najbardziej pasuje do pierwszej części gry, która ujrzała światło dzienne w 2003 roku. Filmowa fabuła różni się od tej w grze, ale najważniejsze elementy zostały zachowane.

5. "Doom" reż. Andrzej Bartkowiak (2005)

Film na podstawie gry komputerowej z 1993 roku. Fabuła produkcji opowiada o stacji badawczej na Marsie, z którą utracono łączność, a wiadomości, które dotarły na Ziemię były przerażające. Członkowie Taktycznego Oddziału Szybkiego Reagowania muszą udać się na stację i podołać wyznaczonemu zadaniu.

6. "Need for Speed" reż. Scott Waugh (2014)

Kiedy Tobey wychodzi z więzienia po tym, jak odsiedział wyrok za przestępstwo, w które wrobił go były wspólnik, szuka pomysłu na zemstę. Jednocześnie dawny wspólnik dowiaduje się, że mężczyzna wyszedł na wolność. Postanawia wręczyć nagrodę za jego głowę. W filmie zobaczymy Aarona Paula, znanego z serialu Breaking Bad i Dominica Coopera. Czy film na podstawie gry komputerowej zaliczymy do udanych? Według niektórych widzów, adaptacja okazała się udana.

7. "Warcraft" reż. Duncan Jones (2016)

Film opowiada o wojnie orków z ludźmi. Ci pierwsi przeczuwają, że ich koniec jest bliski i postanawiają zaburzyć spokój Azeroth. Produkcja wiernie oddaje fabułę gry, która tak jak i film, przedstawia zwaśnione królestwa - Azeroth i Draenor - które rozpoczynają walkę. Ludzie walczą o swoje bezpieczeństwo, a orkowie o przetrwanie gatunku.

8. "Max Payne" reż. John Moore (2008)

W rolę detektywa nowojorskiej policji, Maxa Payne'a, wcielił się Mark Wahlberg. Mężczyzna próbuje odnaleźć morderców swojej żony i dziecka. Bandyci zamordowali je pod wpływem narkotyku Valkiria, który zamienia ludzi w bestie. Detektyw postanawia się zemścić.

9. "Hitman" reż. Xavier Gens (2007)

Agent 47, genetycznie zaprogramowany płatny zabójca, zostaje zdradzony i wrobiony w międzynarodowy spisek. Sam postanawia wymierzyć zemstę. Produkcja, która powstała w oparciu o grę o tym samym tytule. Pierwsza gra z tej popularnej serii ukazała się w 2002 roku i wzbudziła spore zainteresowanie. Niektórzy fani "Hitmana" twierdzą, że film nie jest wystarczająco dobrą adaptacją.

10. "Mortal Kombat" reż. Paul W.S. Anderson (1995)

Siły ciemności próbują przejąć całą władzę nad ludzkością. Do walki ze złem stają: Johnny Cage, Sonia Blade i Liu Kang, a także sprzymierzeniec Lord Raiden, który przedstawia się jako król piorunów. Fabuła w grze komputerowej wcale nie była najistotniejszą częścią całej akcji.

Niektóre filmy na podstawie gier okazują się wielką klapą, a inne wręcz przeciwnie, są chwalone przez krytyków i odbiorców. Najgorzej jednak sprostać wymaganiom fanom gier komputerowych - oni są bardzo wymagający.

Zobacz także: >>Film „Call of Duty” jest coraz bliżej realizacji<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.