"Świat według Kiepskich" w wersji bajki Disneya to coś, co będzie was męczyło po nocach

05.05.2023 16:19
"Świat według Kiepskich" w wersji bajki Disneya to coś, co będzie was męczyło po nocach Fot. screen z wideo/YouTube/Trojtek

"Świat według Kiepskich" to jeden z najlepszych seriali komediowych w historii polskiej telewizji, który przez wiele lat był oglądany przez miliony wielbicieli w całej Polsce i ostatnimi czasy przeżywa swego rodzaju renesans popularności.

Świat według Kiepskich jako bajka Disneya wygląda niepokojąco

Po więcej informacji zachęcamy was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

Chyba bez cienia wątpliwości można nazwać "Kiepskich" pozycją ikoniczną w polskiej telewizji. Sitcom przez 20 lat bawił i uczył (np. pięknej polszczyzny), a przede wszystkim zapewniał mnóstwo rozrywki milionom osób w całym kraju. To jedna z najczęściej "memowanych" produkcji w Polsce, a Ferdek, Paździoch i Boczek to jedne z najlepszych postaci fikcyjnych ostatnich kilku dekad.

Ze względu na swoją ogromną popularność, "Kiepscy" często są obiektem różnego rodzaju parodii i fanowskich tworów - mieszkańcy kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3/4 we Wrocławiu byli już bohaterami przygód wyciągniętych żywcem ze "Stranger Things", wybrali się na Grove Street z Frankiem i Lamarem z Grand Theft Auto V, a teraz stali się... postaciami z bajki Disneya.

Autorem tego przedziwnego i przecudownego crossovera jest Trojtek, który ma na koncie wiele różnych przeróbek - od Gordona Ramseya oceniającego potrawy Roberta Makłowicza, aż do Magdy Gessler w 5. sezonie "Stranger Things".

Przedziwne i cudowne są również komentarze pod wideo Trojtka z parodią "Świata według Kiepskich" - jedna osoba porównuje Mariana Paździocha do Hectora Salamanki z "Breaking Bad" i "Better Call Saul", inni słusznie zauważają, że "z jakiegoś powodu to dobrze wygląda" i to ich przeraża, a jeszcze ktoś inny zaproponował już nawet pomysł na kolejny potencjalny sztos:

Zarąbiste, myślałem ze to będzie cały odcinek. Czy tylko ja czekam na ojca Mateusza, ale w wersji anime?

Sami wideo Trojtka zobaczycie poniżej:

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.