Szykujcie się - Warner Bros. zamierza zrealizować nowe filmy na podstawie "Władcy Pierścieni"

24.02.2023 12:12
Szykujcie się - Warner Bros. zamierza zrealizować nowe filmy na podstawie "Władcy Pierścieni" Fot. New Line Cinema / WingNut Films/Collection Christophel/East News

Stało się. Prawie 20 lat po zakończeniu ikonicznej trylogii filmów "Władca Pierścieni" od Petera Jacksona szefostwo Warner Bros. Discovery poinformowało oficjalnie, że zamierza wrócić do Śródziemia z nowymi produkcjami.

Powstaną nowe filmy ze świata Władcy Pierścieni. Trzymamy kciuki, że to nie będą rebooty

New Line Cinema oraz Warner Bros Pictures podpisały nową długoterminową umowę z Middle-Earth Enterprises, według której wytwórnie zrealizują nowe filmy na bazie "Władcy Pierścieni". Informację oficjalnie potwierdził szef WB. Discovery David Zaslav podczas kwartalnego podsumowania przychodów firmy. 

Polecamy

Jak podkreśla Deadline, Zaslav we wcześniejszych występach zaznaczał, że Warner Bros. potrzebuje "więcej franczyz" na kinowych ekranach. 

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, umowa została podpisana 20 lat po debiucie finałowej odsłony trylogii "Władcy Pierścieni" od Petera Jacksona, która łącznie zdobyła 17 Oscarów (w tym 11 dla samego "Powrotu Króla", co pozostaje rekordem do dzisiaj).

Oczywiście potem nowozelandzki reżyser zrealizował też dla Warnera gorzej przyjętą trylogię "Hobbit", ale to nie przeszkodziło im w byciu absolutnymi hitami kinowymi. Łącznie 6 produkcji ze świata Śródziemia zarobiło ponad 6 miliardów dolarów w kasach biletowych.

Polecamy

Na szczęście jest pewne światełko w tunelu - w oświadczeniu firmy sytuację skomentowali szefowie filmowego oddziału WBD, Michael De Luca i Pam Abdy. Duet na razie nie chciał rzucać szczegółami, ale wygląda na to, że Warner (przynajmniej na razie) nie chce szykować nowej wersji trylogii, tylko eksplorować inne zakątki Śródziemia:

Dwadzieścia lat temu New Line wykonało niezwykły skok wiary, realizując wiernie niesamowite historie postaci ze świata "Władcy Pierścieni' w wersji kinowej. Rezultatem ich pracy były filmy, które są kochane przez kolejne generacje fanów. Ale chociaż te poruszały mnóstwo wątków i były bardzo szczegółowe, to ten skomplikowany i czarujący świat J.R.R. Tolkiena jest w większości nieruszony w filmach. Mamy więc okazję zachęcić fanów do głębszego wejścia w świat Śródziemia. 

Tak jak wspomnieliśmy - na razie szczegóły nowej serii filmów o Śródziemiu nie są znane. Wiemy jedynie, że w kwietniu 2024 roku ma zadebiutować animowany "War of the Rohirrim", który opowie nam historie tytułowych wojowników z Rohanu osadzoną na prawie 200 lat przed wydarzeniami z trylogii Jacksona.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.