Czego nie zobaczyliśmy w 8. sezonie "Gry o tron"? Pojawiły się usunięte sceny [WIDEO]

26.11.2019 14:11
Foto: kadr z wideo/ HBO|undefined Fot. kadr z wideo/ HBO

W sieci pojawiły się sceny, które z różnych powodów nie zostały zawarte w ostatecznej wersji ósmego sezonu "Gry o tron".

Ósmy sezon "Gry o tron" z pewnością przejdzie do historii telewizji. Jedni zapamiętają go jako widowiskową kulminację jednego z najpopularniejszych seriali w dziejach, inni z kolei jako spektakularną porażkę. Kilka miesięcy po wielkim finale serialu stacja HBO opublikowała sceny, które z różnych powodów nie znalazły się w ostatecznej wersji ostatnich odcinków.

"Gra o tron" - sceny usunięte z ósmego sezonu

Zaprezentowane sceny miały się znaleźć w odcinkach 1-4. W pierwszej z nich widzimy Daenerys Targaryen, która zaraz po przybyciu do Winterfell przechadza się w towarzystwie Jona Snow. Skróconą wersję tej sceny widzieliśmy w odcinku, tutaj jednak dostajemy znacznie lepsze spojrzenie na nieufność, z jaką ludzie Północy podchodzili do Matki Smoków i bierność, jaką w tej kwestii wykazywał jej ukochany.

Przeczytaj także

Kolejna ze scen, przedstawiająca sir Davosa, jest niewielkim przedłużeniem tego, co widzieliśmy w odcinku drugim. Prawdziwym konkretem jest to, co następuje później. Kolejna ze scen przenosi nas bowiem do epizodu trzeciego, czyli słynnej bitwy o Winterfell. Obserwujemy tu Żelaznych Ludzi błądzących po lesie śladami Innych. Następnie jesteśmy świadkami tego, jak Sansa Stark i Tyrion Lannister używają Smoczego Szkła ratując Missandei, Gilly i małego Sama.

Przeczytaj także

Ostatnia scena odbywa się po bitwie, czyli w odcinku czwartym. Obrazuje ona Daenerys droczącą się ze swoimi przyjaciółmi - Missandei i Szarym Robakiem. O tym momencie było głośno, gdy światło dzienne ujrzały scenariusze odcinków. Zakładano wówczas, że scena ta miała na celu lepsze ukazanie przemiany Niespalonej w Szaloną Królową. Wygląda jednak na to, że całość powstała ostatecznie w bardziej komediowym tonie i zapewne dlatego scena nie znalazła się ostatecznie w odcinku.

Przeczytaj także

Choć "Gra o tron" dobiegła końca, stacja HBO nie zamierza opuścić krainy Westeros tak szybko. Już w przyszłym roku mają ruszyć zdjęcia do spin-offa serialu o tytule "House of the Dragon". Poznamy w nim szczegółową historię rodu Targaryenów, od Podboju Aegona Zdobywcy do utraty korony przez Szalonego Aerysa II.

Zobacz też: "Gra o Tron" - twórcy zdradzili, w której scenie posunęli się za daleko

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.