TVP nie chce emitować serialu przez Macieja Stuhra? Telewizja odpowiada na zarzuty aktora

15.12.2021 16:08
Maciej Stuhr Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Maciej Stuhr uważa, że jest na celowniku TVP i dlatego serial z jego udziałem nadal nie został wyemitowany w telewizji. TVP wszystkiemu zaprzecza.

Jak twierdzi Maciej Stuhr, TVP nie chce emitować gotowego serialu ''Excentrycy'', by dogryźć w ten sposób aktorowi, który ma być na ''czarnej liście''. TVP skomentowało sprawę i wszystkiemu zaprzeczyło.

Polecamy

TVP nie chce emitować serialu przez Macieja Stuhra? Telewizja odpowiada na zarzuty aktora

W 2016 roku w kinach pojawił się film ''Excentrycy'', w którym główną rolę zagrał Maciej Stuhr. Film pokazuje lata 50. XX wieku - muzyk jazzowy wraca po wojcie do Ciechocinka, gdzie musi się na nowo odnaleźć.

Na podstawie filmu powstał 4-odcinkowy serial, który już 5 lat czeka na emisję w TVP. Maciej Stuhr w rozmowie z ''Gazetą Wyborczą'' wynał, że jest na ''czarnej liście'' TVP i dlatego telewizja nadal nie pokazała serialu. Film oraz serial zostały wyprodukowane przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, zaś koproducentami byli Telewizja Polska oraz Agora.

Został zmontowany serial, który nie doczekał się emisji na antenie TVP. Dowiedziałem się, że nie zostanie wyemitowany ze względu na moją osobę. Wydano publiczne pieniądze, ale na złość jednemu aktorowi telewizja woli stracić.

Reżyser Janusz Majewski potwierdził słowa aktora w wywiadzie dla ''Gazety Wyborczej'';

Czy prawdą jest to, co powiedział Maciej Stuhr? Przypuszczam, że tak. Jest to godne ubolewania i mam jak najgorsze zdanie na ten temat.

Jak podaje ''Gazeta Wyborcza'', twórcy nie dowiedzieli się, dlaczego od 5 lat serial nadal nie został wyemitowany. Jak podają Wirtualne Media, w końcu sprawę skomentowało TVP, które zaprzeczyło, by Maciej Stuhr był na ''czarnej liście''. Dowodem na to ma być fakt, że film "Excentrycy" był emitowany od 2019 roku aż 10 razy. TVP tak wyjaśniło decyzję, dlaczego wstrzymuje się z emisją serialu;

Nie zostały jeszcze spełnione wszystkie warunki prawne potrzebne do emisji tego serialu, chodzi o umowy z innymi koproducentami.

Wyjaśniono, że niedługo zostanie zawarta umowa z WFDiF i serial zostanie wyemitowany latem 2022.

Zarzuty o rzekomym wycinaniu z anten TVP pana Macieja Stuhra są absurdalne. Mogą być one przejawem megalomanii i niechęci wobec Telewizji Polskiej.

TVP wymieniło również filmy z udziałem Stuhra, które zostały pokazane w 2021 - chodzi m.in. o tytuły ''Wesele'', ''Fuks'' czy ''Solidarność, Solidarność".

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.