"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" jest największym hitem Netflixa od czasu "Stranger Things"

28.09.2022 11:04
"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" jest największym hitem Netflixa od czasu "Stranger Things" Fot. materiały prasowe/Netflix

Serial biograficzny "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" z Evanem Petersem w roli głównej okazał się być ogromnym sukcesem dla Netflixa.

Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera hitem dla Netflix

Serial od czasu swojej premiery 21 września 2022 roku był oglądany przez 196 milionów godzin na całym świecie. To sprawiło, że znalazł się w okolicach szczytu zestawienia najpopularniejszych produkcji w historii Netflixa, od czasu kiedy serwis zmienił liczenie swojej oglądalności w czerwcu 2021 roku.

Polecamy

Od tamtej pory jedynie "Squid Game", drugi sezon "Bridgertonów", czwarty "Stranger Things" i "All of Us Are Dead" miały wyższą oglądalność w ciągu tygodnia od premiery - i każdy z tych seriali miał więcej odcinków, niż "Dahmer".

Serial biograficzny "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" ukazuje historię okrutnych zbrodni popełnianych na pozbawionych wsparcia osobach z marginalizowanych środowisk. Twórcy wskazują na rasizm systemowy i nieudolność policji, które pozwoliły jednemu z najgroźniejszych seryjnych morderców zabijać bezkarnie przez ponad dekadę.

Polecamy

Dahmer szybko przyznał się do 16 morderstw popełnionych w Wisconsin plus do jednego popełnionego w Ohio w 1978 roku, a także do licznych niewyobrażalnych aktów nekrofilii i kanibalizmu.

Główną rolę w zagra Niecy Nash, która wciela się w Glendy Cleveland, przenikliwą sąsiadkę walczącą o sprawiedliwość. Natomiast Dahmera zagrał Evan Peters, znany z filmów "X-Men" oraz serialu "WandaVision". W pozostałych rolach pojawili się Richard Jenkins, Molly Ringwald, Michael Learned, Penelope Ann Miller i Dyllón Burnside.

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" jest już dostępny na Netflix.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.