"Gra o tron": Fani Daenerys Targaryen zorganizowali zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne

29.05.2019 15:19
Foto: kadr z serialu Fot. kadr z serialu "Gra o tron"

Fani Matki Smoków zorganizowali internetową zbiórkę pieniędzy, okraszoną hasztagiem #WeStandByDaenerys. Celem akcji jest wsparcie finansowe dla osób zmagających się z urazami podobnymi do tych, których doświadczyła Emilia Clarke.

Choć "Gra o tron" dobiegła już końca, fani serii wciąż żywo o niej dyskutują. Finałowy sezon hitu HBO spotkał się ze sporą falą krytyki, głównie ze strony fanów, którzy byli do tego stopnia niezadowoleni, że stworzyli petycję o nakręcenie 8. sezonu od nowa. Okazuje się jednak, że internetowe petycje mogą mieć dwa różne oblicza.

Fani Daenerys Targaryen zorganizowali zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne

W marcu 2019 roku Emilia Clarke, odtwórczyni roli Daenerys Targaryen w "Grze o tron", wyznała, że po zakończeniu zdjęć do 1. sezonu serialu zmagała się z udarem mózgu i przeszła dwie operacje usunięcia tętniaków. Od tamtej pory młoda aktorka regularnie wspiera wszelkie fundacje i akcje charytatywne, pomagające osobom, które przechodzą przez to samo, przez co niegdyś ona.

Przeczytaj także

W maju 2019 roku, po emisji finałowego sezonu "Gry o tron", fani Emilii oraz odgrywanej przez nią bohaterki stworzyli petycję, okraszoną hasztagiem #WeStandByDaenerys, za pośrednictwem której rozpoczęli zbiórkę pieniędzy dla osób cierpiących z powodu podobnych urazów. W momencie powstawania tego artykułu fani uzbierali już sumę przeszło 35 tysięcy funtów. Jeśli chcecie dołączyć do zbiórki, petycję znajdziecie na stronie www.justgiving.com.

Foto: zrzut ekranu ze strony www.justgiving.com/fundraising/justicefordaenerys Fot. Foto: zrzut ekranu ze strony www.justgiving.com/fundraising/justicefordaenerys

Nie wszyscy fani "Gry o tron" to hejterzy

Twórcy wspomnianej petycji wykazali się nie tylko wielkim sercem i oddaniem dla uwielbianej przez nich postaci, ale również niejako oczyścili dobre imię fanów "Gry o tron", którzy ostatnimi czasy słynęli głównie z narzekania i ciągłych pretensji pod adresem twórców serialu. W oficjalnym opisie zbiórki zawarli słowa podziękowań dla całej ekipy odpowiedzialnej za powstanie "Gry o tron".

(…) chcieliśmy pokazać, że fani "Gry o tron" doceniają niesamowitą pracę obsady i całej ekipy filmowej, pomimo ich ograniczeń. Jakiekolwiek rozczarowanie, jakie czuliśmy po zakończeniu serialu, nie dotyczyło ich, a raczej potencjału, który został zmarnowany przez przyspieszenie tempa opowiadania tej historii.(…) Dziękujemy Emilio za powołanie Daenerys do życia. Dziękujemy Leno, Nikolaju, Peterze, Gwendoline, Jacobie, Nathalie, Alfie, Kicie, Sophie, Maisie, Isaaku, Liamie, Iainie, Conlethe, Kristoferze, Pilou, Rory i reszcie obsady. Dziękujemy całej ekipie filmowej, działom efektów specjalnych i scenografom, projektantom kostiumów i castingu, muzykom i technikom, kaskaderskim koordynatorom, długiej liście osób, którzy poświęcili tak wiele i dali z siebie wszystko, sprawiając, że nasz ukochany serial osiągnął tak wysoki poziom i sukces. Wszyscy zasługujecie na uznanie. Dziękujemy.
Foto: kadr z filmu Fot. Foto: kadr z filmu "Gra o tron: Ostatnia warta"

Pracę ekipy filmowej nad powstawaniem 8. sezonu "Gry o tron" możecie teraz zobaczyć w niespełna 2-godzinnym filmie dokumentalnym, zatytułowanym "Gra o tron: Ostatnia warta". Materiał dostępny jest na platformie HBO GO.

Zobacz też: Emilia Clarke jako Daenerys Targaryen skradła show podczas meczu NBA

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.