Gwiazda "Wiedźmina" zrezygnowała z roli w serialu. Co spowodowało taką decyzję?

08.04.2021 11:59
Gwiazda "Wiedźmina" zrezygnowała z roli w serialu. Co spowodowało taką decyzję? Fot. materiały prasowe/Jay Maidment/Netflix

Jodie Turner-Smith postanowiła zrezygnować z roli w serialu "The Witcher: Blood Origin". Jaki był powód tej zaskakującej decyzji?

The Witcher: Blood Origin - Jodie Turner-Smith zrezygnowała z roli w serialu

Jak podaje Deadline, Jodie Turner-Smith opuściła obsadę nadchodzącego aktorskiego miniserialu "The Witcher: Blood Origin". Aktorka miała się wcielić w główną rolę (Eile) w prequelu hitowego "Wiedźmina" od Netflix. 

Polecamy

Jak czytamy w oświadczeniu rzecznika prasowego Netflix na łamach Deadline:

Przez zmiany terminów nagrań do serialu "The Witcher: Blood Origin", Jodie Turner-Smith niestety musiała zrezygnować z roli Eile. 

Cóż, Turner-Smith jest ostatnio dość zapracowana - pojawi się m.in. w filmie "Without Remorse" z Michaelem B. Jordanem w roli głównej, a także szykuje się do tytułowej roli w serialu "Anna Boleyn". 

Polecamy

Jeśli chodzi zaś o serial "Blood Origin", ten będzie się rozgrywał w świecie elfów na 1200 lat przed wydarzeniami z "Wiedźmina". Opowie historię powstania pierwszego wiedźmina, a także przedstawi serię wydarzeń, które doprowadziły do Koniunkcji Sfer - to właśnie to zdarzenie doprowadziło do pojawienia się potworów w świecie ludzi.

Główną bohaterką jest Eile, elitarna wojowniczka, która została obdarzona głosem bogini. W pewnym momencie opuszcza swoją pozycję królewskiej strażniczki i postanawia zostać bardem. Jednak pewne wydarzenia w domu sprawiają, że powraca do swojego dawnego życia.

Declan de Barra została showrunnerką"The Witcher: Blood Origin". Lauren Schmidt Hissrich, czyli twórczyni "Wiedźmina" dla Netfliksa, jest producentką wykonawczą, podobnie zresztą jak Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films. Andrzej Sapkowski jest natomiast konsultantem kreatywnym produkcji. Jej data premiery jest na razie nieznana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.