Gwiazdor "Stranger Things" oskarżył niektórych widzów o rasizm: "Ludzie mnie nie kochają"

03.10.2022 12:57
Gwiazdor "Stranger Things" oskarżył niektórych widzów o rasizm: "Ludzie mnie nie kochają" Fot. materiały prasowe/Netflix

Wcielający się w Lucasa Caleb McLaughlin opowiedział niedawno o swoich przykrych odczuciach dotyczących sławy po występie w "Stranger Things". Zarzucił nawet fanom rasizm.

Stranger Things - Caleb McLaughlin nieprzyjemnie o fanach

Gwiazdor "Stranger Things" skarży się na fanów serialu. Caleb McLaughlin, czyli serialowy Lucas Sinclair, był gościem konwentu Comic-Con Belgium. Podczas jednego ze spotkań zdecydował się na szczere wyznanie, narzekając na (jego zdaniem) rasizm ze strony fanów serialu Netflixa.

Polecamy

Jego słowa były dość smutne - młody aktor opowiedział o swoich odczuciach, które miał po zdobyciu popularności po wystąpieniu w "Stranger Things":

Na moim pierwszym Comic Conie ludzie nie ustawiali się w kolejce do mnie, bo jestem czarnoskóry. Bez dwóch zdań coś takiego wywarło na mnie efekt, gdy byłem młody.

Caleb przyznał, że niektóre chamskie komentarze były spowodowane tym, jaką gra postać - wyjaśnił, że ludzie go nie lubili, ponieważ Lucas początkowo nie ufał Jedenastce.

Odtwórca roli Lucasa zauważa też, że z rasizmem spotyka się często zagranicą (przypominamy, że jeszcze parę lat temu był w Polsce):

Nawet teraz niektórzy ludzie mnie nie wspierają, bo jestem czarnoskóry. Czasami za granicą czujesz rasizm i bigoterię. Kiedy byłem młodszy, zdecydowanie bardzo mnie to dotknęło.
Polecamy

Zaznaczył też, że nadal ma mniej obserwujących niż inne gwiazdy serialu "Stranger Things":

Na pewno zastanawiałbym się, czemu moja postać jest najmniej lubiana. Czemu mam najmniej obserwatorów? Przecież jestem w tym samym serialu od początku, tak samo jak inni. Moi rodzice musieli mi wytłumaczyć, że to dlatego, iż jestem czarnoskórym dzieciakiem. Ludzie mnie nie kochają, bo urodziłem się z piękną, czekoladową skórą. Ale właśnie dlatego w moich mediach społecznościowych chcę emanować pozytywnym przekazem i miłością, bo nie zamierzam nienawidzić ludzi, którzy nienawidzą mnie

Wszystkie 4 sezony serialu są już dostępne na Netflix. W produkcji jest już także finałowa seria, która na razie nie ma jednak daty premiery.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.