Harrison Ford w końcu na małym ekranie. Kogo zagra w serialu "The Staircase"?

22.11.2019 13:15
Foto: Invision/Invision/East News|undefined Fot. Invision/Invision/East News

Wygląda na to, ze Harrison Ford zawita w końcu na małym ekranie. Co wiemy o serialu, w którym ma wystąpić?

Harrison Ford to niekwestionowana gwiazda kina. 77-letni aktor znany jest głównie z występów w tak kultowych dziełach, jak "Gwiezdne wojny", "Indiana Jones" i "Łowca androidów". Dotychczas stronił on od występów telewizyjnych, skupiając się na wielkim ekranie. Ten stan rzeczy może jednak ulec zmianie.

Harrison Ford w obsadzie serialu "The Staircase"

Jak donosi portal Variety, Harrison Ford negocjuje udział w nadchodzącym serialu telewizyjnym od Annapurna TV. "The Staircase" to produkcja oparta na francuskim serialu dokumentalnym, stworzonym przez Jean-Xaviera de Lestrade w 2004 roku. Jest to historia powieściopisarza Michaela Petersona, który w 2001 roku został oskarżony o morderstwo. Peterson doniósł służbom ratunkowym o wypadku swojej żony, która rzekomo spadła ze schodów. Śledztwo jednak wykazało, że najprawdopodobniej zatłukł ją na śmierć, a następnie upozorował wypadek. Serial Jean-Xaviera de Lestrade liczy 13 odcinków i dostępny jest w bibliotece Netfliksa.

  

Przeczytaj także

"The Staircase" jest obecnie na etapie poszukiwania stacji lub platformy streamingowej. Źródła portalu Variety twierdzą, że Harrison Ford negocjuje posadę producenta wykonawczego oraz angaż do głównej roli. Produkcją ma się zająć Annapurna TV, a Antonio Campos ("Punisher") ma napisać scenariusz. 

Przeczytaj także

Powyższe informacje nie zostały jednak oficjalnie potwierdzone. Portal Variety zwrócił się do zainteresowanych z prośbą o komentarz. Przedstawiciele Forda i Camposa nie odpowiedzieli, a Annapurna TV odmówiła komentarza.

Przeczytaj także

Jeśli doniesienia okażą się prawdą, czeka nas pierwsza poważna rola telewizyjna w karierze Harrisona Forda. Aktor pojawił się kilkukrotnie na małym ekranie, w "The Virginian", "The F.B.I." and "Gunsmoke", były to jednak role epizodyczne. 

Zobacz też: Indiana Jones czy Han Solo? Fani wybrali najsłynniejszą rolę Harrisona Forda [WYNIKI SONDY] 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.