Henry Cavill miał wypadek. Zdjęcia do "Wiedźmina" bez gwiazdora Netfliksa

14.12.2020 08:04
Wiedźmin - Hanery Cavill jako Geralt - kadr z serialu Netflix Fot. Rex Features/East News

"Wiedźmin" znowu ma pecha. Henry Cavill doznał kontuzji na planie drugiego sezonu hitu Netfliksa. Twórcy pracują bez odtwórcy tytułowego bohatera.

Wypadki chodzą po ludziach, szczególnie kiedy pracują w tak wymagającej branży jak branża aktorska. Henry Cavill został kontuzjowany podczas pracy nad drugim sezonem serialu "Wiedźmin". Twórcy nie chcą kolejnych przestojów na planie i kontynuują zdjęcia do nowych odcinków bez odtwórcy tytułowego bohatera.

"Wiedźmin" sezon 2 - Henry Cavill miał wypadek

Aktorstwo to ciężki kawałek chleba, szczególnie jeśli występuje się w produkcji, która wymaga ciągłej aktywności fizycznej. W przypadku hitu platformy Netflix pod tytułem "Wiedźmin" tak właśnie jest. Henry Cavill, który wciela się w Geralta z Rivii z tego powodu zaliczył kontuzję, która na jakiś czas wykluczyła go z dalszej pracy nad "Wiedźminem".

Polecamy

Jak donosi Deadline, aktor nabawił się podczas pracy nad serialem drobnego urazu mięśnia jednej z nóg. Może i nie brzmi groźnie, ale Cavill chwilowo nie jest w stanie wcielać się w postać, która ciągle jest na nogach, a co najważniejsze bardzo często walczy. Do wypadku doszło w londyńskim Arborfield Studios, podczas ćwiczenia sekwencji walki. Aktor unosił się na wysokości ponad 6 metrów nad ziemią i miał na sobie szelki bezpieczeństwa. Prawdopodobnie w tym roku nie wróci już na plan zdjęciowy.

Polecamy

Twórcy "Wiedźmina" nie zamierzają mieć jednak kolejnych przestojów i dostosowali harmonogram zdjęć w taki sposób, by kręcić w czasie rekonwalescencji Cavilla sceny bez udziału aktora. Drugi sezon przygód Geralta zaliczył już dwukrotnie poważne opóźnienia z powodu pandemii koronawirusa. Pierwsza przerwa trwała od wiosny do późnego lata. Druga miała miejsce stosunkowo niedawno - w listopadzie 2020.

Polecamy

"Wiedźmin" sezon 2 - kiedy premiera?

Miejmy nadzieję, że kontuzja Cavilla wyleczy się na tyle szybko, by twórcy nie musieli ponownie wstrzymywać zdjęć do drugiego sezonu "Wiedźmina". Fani i tak już nie mogą się doczekać powrotu na Kontynent. Oprócz odtwórcy Geralta w nowych odcinkach powrócą Anya Chalotra w roli Yennefer, Freya Allan jako Ciri i Joey Batey, który zagrał Jaskra. Netflix nie zdradził, kiedy dokładnie zadebiutuje kontynuacja "Wiedźmina". Wiadomo jedynie, że premiera odbędzie się w roku 2021.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.