Henry Cavill opowiedział o "bardzo, bardzo poważnej kontuzji" z planu 2. sezonu "Wiedźmina"

12.11.2021 10:55
Henry Cavill opowiedział o "bardzo, bardzo poważnej kontuzji" z planu 2. sezonu "Wiedźmina" Fot. Doug Peters/Press Association/East News

Praca wiedźmina do najłatwiejszych nie należy - przekonał się o tym Henry Cavill, który opowiedział o kontuzji z planu 2. sezonu "Wiedźmina".

Wiedźmin - Henry Cavill opowiedział o swojej kontuzji

Serial już od samego początku miał problemy z powodu pandemii koronawirusa. Gwiazdor serii Henry Cavill również miał swoje problemy - jak wyjawił w rozmowie z The Hollywood Reporter, na planie zerwał sobie ścięgno udowe. Geralt z Rivii faktycznie bał się, że to może być koniec jego kariery w filmach akcji.

Polecamy

Cavill powiedział, że to był ogromny problem i nie chciał za bardzo pracować z kontuzją, ponieważ "całkowite zerwanie ścięgna" byłoby niezwykle złe dla jego kariery:

Najtrudniejsza była dla mnie praca z kontuzją. Chciałem robić dużo więcej dla naszej produkcji - wiem, jak ważne dla nich było zrobienie tych rzeczy. Więc musiałem znaleźć balans między: "Tak, lecimy, lecimy, lecimy", a "Wow - uspokójmy się trochę". To był definitywnie najgorszy element zeszłego roku pod względem profesjonalnym.

Twórcy postanowili pomóc Cavillowi i nakręcili sceny akcji z udziałem Geralta dopiero pod koniec pracy nad 2. sezonem. Aktor jednak i tak musiał codziennie uczęszczać na rehabilitację przed pójściem na plan. Brzmi to, jakby raczej nie było to zbyt przyjemnie dla Cavilla, więc dziękujemy za poświęcenie.

Polecamy

Jak wiemy z opisu fabuły 2. sezonu "Wiedźmina", przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, Geralt z Rivii zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna - dom jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym - tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.

Premiera 2. sezonu "Wiedźmina" odbędzie się już 17 grudnia 2021 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.