"Wiedźmin" - Henry Cavill odkrył swój głos Geralta... całkowitym przypadkiem

12.07.2021 14:19
"Wiedźmin" - Henry Cavill odkrył swój głos Geralta... całkowitym przypadkiem Fot. materiały prasowe/Jay Maidment/Netflix

Niedawno odbył się pierwszy w historii WitcherCon, podczas którego poznaliśmy daty premier nadchodzących produkcji ze świata "Wiedźmina", a także dowiedzieliśmy się kilku interesujących szczegółów dot. serialu Netflix.

Wiedźmin - Cavill odnalazł swój głos wiedźmina całkiem przypadkiem

Cavill nie planował grać Geralta z użyciem sztucznej chrypy. Co ciekawe, twórcy początkowo chcieli, aby aktor używał swojego naturalnego głosu. Gwiazdor zdradził jednak w trakcie ostatniego WitcherConu, że w trakcie nagrań do serialu, zagrał pewnego razu scenę "ze złym głosem". Po pewnym czasie stwierdził, że "zły głos" podoba mu się bardziej i w taki sposób powstał głos serialowego Geralta.

Polecamy

Cavill zaznaczył oczywiście, że zainspirował się głosem Douga Cockle'a, który udzielał Geraltowi głosu w grach: 

Wiem, że to jest bardzo podobne do niezwykłej pracy Douga Cockle'a. To było coś na co zwracałem uwagę. Pomyślałem sobie, że nie chcę tworzyć plagiatu innego profesjonalisty - zwłaszcza takiego, który zrobił tak dobrą robotę. Ale osłuchałem się z jednym i z drugim i stwierdziłem, że są wystarczająco różne od siebie - czuć inspirację, ale są różnice. Potem gadałem z Lauren i powiedziała "okej, jak chcesz, to możemy używać tego głosu".
Polecamy

Podczas WitcherConu poznaliśmy również szczegóły dotyczące przyszłości gier o wiedźminie. CDPR stwierdził, że Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzyma aktualizację na potrzeby konsol nowej generacji (oraz mocniejszych pecetów), a także doczeka się pakietu wizualnych dodatków inspirowanych serialem Netflix. 

Jak wiemy z opisu fabuły 2. sezonu "Wiedźmina", przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, Geralt z Rivii zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna - dom jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.

A co jeszcze czeka na nas w nowych odcinkach serialu? Jak podaje portal Redanian Intelligence, w drugim sezonie "Wiedźmina" zadebiutuje Dziki Gon. Wiemy też, że jeden z odcinków będzie poświęcony "Ziarnu prawdy", jednej z najbardziej ikonicznych opowieści o Geralcie, a kolejne epizody będą już inspirowane powieściami Sapkowskiego, a nie tylko zbiorami opowiadań.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.