Keanu Reeves wystąpi w serialu "The Devil in the White City" od Leo DiCaprio i Martina Scorsese

04.01.2022 10:24
Keanu Reeves wystąpi w serialu "The Devil in the White City" od Leo DiCaprio i Martina Scorsese Fot. FR34727 AP/Associated Press/East News

"The Devil in the White City" to nadchodzący serial Hulu z Keanu Reevesem w roli głównej. O czym opowie produkcja, której producentami są Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese?

Keanu zagra główną rolę w serialu The Devil in the White City

Jak podaje Deadline, Keanu Reeves ma zagrać główną rolę w nadchodzącej adaptacji powieści Erika Larsona o tytule "The Devil in the White City". Prawa do ekranizacji nabył w 2010 roku Leonardo DiCaprio, który przy okazji będzie producentem serialu na zlecenie Hulu. W zrealizowaniu obrazu pomoże mu dość znany twórca, Martin Scorsese.

Polecamy

Powieść "The Devil in the White City" opowiada prawdziwą historię architekta Daniela H. Burnhama, który jest odpowiedzialny za budowę World's Fair w Chicago oraz doktora H.H. Holmesa - seryjnego zabójcy, który korzystał z lokalizacji, by wabić tam swoje ofiary.

Kiedy DiCaprio kupił prawa do adaptacji powieści, to większość osób myślała, iż to aktor zagra główną rolę w filmie pełnometrażowym na podstawie powieści, który Scorsese wyreżyseruje. Tak się jednak nie stało i w 2019 roku duet dogadał się z Hulu, a projekt przerobiono na miniserial. Wówczas to był jeden z najdroższych zakupów w historii Hulu.

Polecamy

Todd Field wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki nadchodzącego serialu. Wraz z Samem Shawem, Scorsese i DiCaprio są również producentami "The Devil in the White City".

Dla Reevesa "The Devil in the White City" będzie pierwszą główną rolą w serialu telewizyjnym. Aktor na robotę nie może narzekać - niedawno pojawił się w "Matriksie: Zmartwychwstania", a niedługo zobaczymy go jeszcze w nadchodzących filmach z serii "John Wick". 

Data premiery "The Devil in the White City" nie jest znana. Przypuszczamy, że odbędzie się najwcześniej w 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.