Keneth Branagh jako Boris Johnson w serialu o pandemii w UK

26.02.2021 10:38
Kenneth Branagh Fot. Casey Curry/Invision/AP/East News

Kenneth Branagh przeszedł niesamowitą metamorfozę, by wcielić się w premiera Wielkiej Brytanii w nadchodzącym miniserialu "The Sceptred Isle", który opowie o tym, jak władze brytyjskie radzą sobie z pandemią koronawirusa.

Kenneth Branagh jako Boris Johnson. Niesamowita metamorfoza aktora

Kenneth Branagh na przestrzeni 40 lat swojej kariery wcielał się w rozmaite postaci - od Henryka V, przez Hamleta, Herkulesa Poirota, Gilderoya Lockharta z "Harry'ego Pottera", po samego Szekspira. Ale chyba jeszcze nigdy nie upodobnił się do żadnej postaci tak jak tym razem do obecnego premiera Wielkiej Brytanii. 

Zobacz także

Reżyser "Thora", którego ostatnio mogliśmy oglądać w roli rosyjskiego mafioza w filmie "Tenet", w miniserialu "The Sceptred Isle" wcieli się w Borisa Johnsona. Telewizja Sky TV, dla której powstaje produkcja, podzieliła się właśnie pierwszym zdjęciem aktora w pełnej charakteryzacji. I trzeba przyznać, że wykonano tu kawał dobrej roboty, by Branagh przypominał Johnsona bardziej niż samego siebie. 

Polecamy

"The Sceptred Isle" - kiedy premiera?

"The Sceptred Isle" zapowiadany jest jako fabularna opowieść o Borisie Johnsonie jako głowie państwa, które stanęło w obliczu pandemii koronawirusa. Jak czytamy w oficjalnym opisie tego miniserialu:

Pięcioczęściowy dramat przedstawi wydarzenia związane z premierem Wielkiej Brytanii, rządem i krajem w obliczu pierwszej fali globalnej pandemii. Serial rozpocznie się mianowaniem Johnsona na premiera w lipcu 2019, by następnie opowiedzieć historię pandemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii, która obejmuje również zachorowanie samego 56-latka i jego pobyt szpitalu, a także narodziny jego syna Wilfreda.

Mimo tego, że produkcja już trwa, premiera serialu "The Sceptred Isle" odbędzie się dopiero jesienią 2022 roku.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.