Netflix ujawnił obsadę serialu "The Sandman". Produkcja na podstawie komiksu Gaimana wkrótce na platformie

28.01.2021 17:14
Sandman Fot. Netflix/materiały prasowe

Netflix zdradził, kto wcieli się w postacie z serialu "The Sandman". Produkcja będzie bazowała na kultowym komiksie Neila Gaimana.

Seria komiksów o Śnie autorstwa Neila Gaimana wkrótce doczeka się ekranizacji. "The Sandman" będzie serialem na podstawie kultowego dzieła pisarza. Netflix zapowiada produkcję jako jedną z najdroższych inwestycji w historii platformy.

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w październiku 2020 roku w Wielkiej Brytanii. Aktualnie data premiery wyczekiwanej przez fanów komiksu serii nie jest jeszcze znana, jednak Netflix zapewnia, że nadejdzie ona "wkrótce".

The Sandman: Netflix ujawnił obsadę serialu

Co więcej, platforma zdradziła właśnie część obsady, która pojawi się w serialu. Wcześniej wiedzieliśmy, że w rolę tytułową wcieli się Tom Sturridge, a Lucyferem zostanie Gwedoline Christie.

Polecamy

Tym razem do obsady dołączyła Vivienne Acheampong znana z filmu "Wiedźmy", Charles Dance, którego widzowie mogą znać z produkcji takich jak "Mank", "Godzilla II: Król potworów", "Gra o Tron" czy "The Crown", Sanjeev Bhaskar z "Yesterday" i "Czego dusza zapragnie", Asim Chaudhry z programu "People Just Do Nothing" oraz Boyd Holbrook, który pojawił się w "Obywatelu Milku", "Zrodzonym w ogniu" czy "Zaginionej dziewczynie".

"Sandman nadchodzi", a razem z nim:

  • Tom Sturridge jako Sen, Władca Śnienia
  • Gwendoline Christie jako Lucyfer, Gwiazda Zaranna
  • Vivienne Acheampong jako Lucienne, Bibliotekarka Śnienia
  • Charles Dance jako Roderick Burgess, Szarlatan i mag
  • Sanjeev Bhaskar jako Kain, Pierwszy morderca
  • Asim Chaudhry jako Abel, Pierwsza Ofiara
  • Boyd Holbrook jako Koryntczyk, Zbiegły Koszmar

Jak zapowiada Netflix, Neil Gaiman będzie zaangażowany w produkcję. Pisarz został producentem wykonawczym oraz współautorem serialu.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.