Netflix wycofuje się z terytorium Rosji i udostępnia za darmo film o Euromajdanie. Firma sprzeciwia się inwazji na Ukrainę

07.03.2022 12:07
Netflix wycofuje się z terytorium Rosji i udostępnia za darmo film o Euromajdanie. Firma sprzeciwia się inwazji na Ukrainę Fot. Michal Wozniak/East News

Zaledwie kilka dni po tym, jak platforma zawiesiła realizację swoich filmów i seriali robionych z rosyjskimi twórcami, Netflix postanowił całkowicie wycofać się z terytorium Rosji.

Netflix wycofuje się z terytorium rosyjskiego

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, w ostatnich dniach włodarze platformy zdecydowali się zawiesić prace nad czterema produkcjami, powstającymi we współpracy z tamtejszymi twórcami, a także nie zgodzili się podporządkować nowemu prawu, wedle którego mieliby emitować na platformie około 20 prorosyjskich kanałów informacyjnych.

Polecamy

Teraz platforma Netflix postanowiła wykonać kolejny krok w ramach sprzeciwu ostatnim wydarzeniom w Ukrainie. Jak donosi portal Variety, firma wystosowała oficjalne świadczenie w sprawie swojej przyszłości na terenie Rosji. Mówiąc krótko - żadnej przyszłości nie będzie, bo serwis wycofuje się z tego regionu:

W wyniku bieżącej sytuacji zdecydowaliśmy się zawiesić działanie naszej usługi na terenie Rosji.

Kolejnym krokiem Netflixa było zdecydowanie się na udostępnienie za darmo na swoim YouTubie filmu "Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom", który opowiada o protestach z 2013/14 roku. Trwające 93 dni wydarzenia nazwane Euromajdanem doprowadziły do obalenia prezydenta Janukowycza ze stanowiska. Produkcja skupia się na uczestnikach protestów, prezentując ich historie i przybliża sytuację geo-polityczną, która doprowadziła do bieżących tragicznych zdarzeń. 

Polecamy

Film zobaczycie poniżej:

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.