Nowe zdjęcia z "Wiedźmina". Czy w drugim sezonie serialu zobaczymy Dziki Gon?

29.03.2021 08:00
Wiedźmin - Henry Cavill jako Geralt - kadr z serialu Netflix Fot. Katalin Vermes/Photoshot/East News

W sieci pojawił się nowe zdjęcia z planu drugiego sezonu "Wiedźmina". Czy w serialu platformy Netflix zadebiutuje przerażający Dziki Gon?

Drugi sezon "Wiedźmina" zbliża się wielkimi krokami. Czy na horyzoncie widać też straszliwy Dziki Gon? Nowe zdjęcia z planu hitu platformy Netflix sugerują, że to bardzo możliwe.

"Wiedźmin" sezon 2 - nowe zdjęcia z serialu Netflix

Fani od ponad roku czekają na nowe odcinki "Wiedźmina". Niestety pandemia koronawirusa sprawiła, że prace nad kontynuacją serialu kilkukrotnie się opóźniły.

Polecamy

Na szczęście twórcom produkcji powoli udaje się dobijać do zakończenia zdjęć na planie. Niedługo drugi sezon "Wiedźmina" wejdzie w fazę postprodukcji, a fanom pozostanie czekanie na ogłoszenie premiery kolejnych odcinków obrazujących przygody Geralta z Rivii. A wygląda na to, że tytułowego bohatera czekają niebezpieczne spotkania z nowymi postaciami. Jak podaje portal Redanian Intelligence, w drugim sezonie "Wiedźmina" zadebiutuje Dziki Gon.

W sieci pojawiły się nowe zdjęcia z planu, które przedstawiają mrocznych jeźdźców. Jadą konno po plaży i mają na sobie szare, złowieszcze zbroje, kojarzące się ze śmiercią i przypominające wyglądem ekwipunek Dearg Ruadhri, czyli Czerwonych Jeźdźców - upiorny oddział Eredina. Na fotografiach nie widać żadnych znanych twarzy z obsady "Wiedźmina", więc ciężko powiedzieć, w jaki sposób wątek Dzikiego Gonu zostanie wprowadzony do serialu platformy Netflix i kiedy rozgrywa się powyższa scena.

Polecamy

"Wiedźmin" - co to jest Dziki Gon?

Oddział mrocznych jeźdźców powinien być dobrze znany wszystkim osobom, które grały w trzecią część gry Wiedźmin, która Dziki Gon miała w swoim podtytule. Nie jest też obca miłośnikom twórczości Andrzeja Sapkowskiego, bo złowieszcza formacja zadebiutowała w powieści "Czas pogardy". Dziki Gon ścigał Ciri, zmierzającą do Hirundum. Na ratunek dziewczynie ruszyli Yennefer i Geralt. Być może w serialu pojawi się podobna scena.

Polecamy

Sapkowski, tworząc Dziki Gon, zainspirował się mitologią skandynawską, w której występują bardzo podobni jeźdźcy. W książce oddział został opisany jako istoty podobne do widm, przemierzające niebo. Prowadzi ich Eredin odwiedzający różne światy, w tym Kontynent, porywając istoty takie jak elfy Aen Seidhe, które mają służyć jako niewolnicy ludowi Aen Elle.

Polecamy

"Wiedźmin" sezon 2 - kiedy premiera?

Według zapowiedzi twórców, drugi sezon "Wiedźmina" został oparty na powieściach "Krew elfów" i "Czas pogardy" oraz opowiadaniu "Miecz przeznaczenia". Zobaczymy więc między innymi Ciri trenującą pod okiem Geralta w Kaer Morhen. W rolach głównych wystąpili Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan oraz Joey Batey. Premiera drugiego sezonu "Wiedźmina" nie została jeszcze zapowiedziana, ale nowe odcinki mają zadebiutować w drugiej połowie roku 2021.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.