"Opowieść podręcznej" doczeka się jeszcze finałowego 6. sezonu. Kiedy premiera nowych odcinków?

09.09.2022 15:34
"Opowieść podręcznej" doczeka się jeszcze finałowego 6. sezonu. Kiedy premiera nowych odcinków? Fot. Rex Features/East News

"Opowieść podręcznej" jeszcze nie doczekała się premiery 5. sezonu, a twórcy już potwierdzili, że produkcja zakończy się na nadchodzącej 6. serii.

Opowieść podręcznej doczeka się jeszcze finałowego 6. sezonu

Popularna opowieść o dystopijnej przyszłości (która momentami jest przerażająco blisko prawdy) z 1985 roku nabrała w ostatnim czasie sporej popularności. Tym bardziej jest wyczekiwana przez fanów, na co dodatkowo wpływa fakt, że w 4. sezonie zdarzyło się wiele poruszających sytuacji, które czekają na rozwiązanie.

Polecamy

Podczas Toronto International Film Festival 2022 odbyła się oficjalna premiera 5. sezonu "Opowieści podręcznej". Jak podaje Variety, twórcy potwierdzili, że serial otrzyma 6. sezon. Zdradzono również, że będzie on jednocześnie zakończeniem produkcji. Producenci wyjaśnili w rozmowie z dziennikarzami, że jednocześnie nadchodzący sezon 5. stanowi podłoże pod finał "Opowieści podręcznej".

Showrunner serialu i producent Bruce Miller wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie na łamach Deadline:

To prawdziwy zaszczyt opowiedzieć historię przełomowej powieści Margaret Atwood i stworzonego przez nią przerażająco aktualnego świata. Jesteśmy podekscytowani, że możemy pokazać widzom szósty i ostatni sezon "Opowieści podręcznej". Jesteśmy wdzięczni Hulu i MGM za umożliwienie nam opowiedzenia tej historii, która niestety pozostała aktualna przez cały czas jej trwania. Nasi partnerzy są zachwyceni naszymi niesamowitymi fanami i ich niezachwianym wsparciem, bez których nigdy nie dotarlibyśmy do tego punktu.
Polecamy

Zakończenie serialu nie oznacza jednak definitywnego pożegnania się ze światem znanym widzom z serialu - z wczesnych informacji wynika, że Miller pracuje obecnie nad spin-offem "Opowieści podręcznej". Ten ma nosić tytuł "The Testaments" i będzie adaptacją jednej z najnowszych książek Atwood o tej samej nazwie.

Zanim jednak zobaczymy konkluzję popularnej serii, to już 15 września 2022 roku zobaczymy 5. sezon serialu. W Polsce "Opowieść podręcznej" trafi na platformę HBO Max.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.