Powstaje serial "Blade Runner 2099". Ridley Scott będzie jednym z producentów

16.09.2022 11:24
Powstaje serial "Blade Runner 2099". Ridley Scott będzie jednym z producentów Fot. Capital Pictures/EAST NEWS

Prime Video postanowiło kupić prawa do serialu "Blade Runner 2099", czyli kolejnej produkcji osadzonej w świecie wykreowanym w latach 80. przez Ridleya Scotta.

Powstaje serial Blade Runner 2049

Ridley Scott, czyli reżyser oryginalnego "Blade Runnera" z 1982 roku, został producentem wykonawczym serialu "Blade Runner 2099". Ten będzie natomiast kontynuacją filmu "Blade Runner 2049" z 2017 roku, który wyreżyserował Denis Villenueve (ten natomiast popełnił "Diunę").

Polecamy

Silka Luisa ("Shining Girls") napisała scenariusz i jest kolejną producentką wykonawczą "Blade Runnera 2099", którego zrealizuje firma Alcon Entertainment na zlecenie Amazon Studios. Premiera oczywiście odbędzie się na Prime Video.

Projekt będzie pierwszym serialem aktorskim osadzonym w świecie "Blade Runnera" i jak twierdzi Deadline, był "priorytetem" dla Amazon Studios. Jak opowiedział Veronon Sanders, szef telewizyjnego oddziału Amazon Studios w oficjalnym oświadczeniu:

Orydinalny "Blade Runner" w reżyserii Ridleya Scotta jest uznawany za jeden z najlepszych i najbardziej wpływowych filmów sci-fi w historii kina. Jesteśmy podekscytowani, że będziemy mogli pokazać naszym widzom "Blade Runnera 2099". Wierzymy, że marka "Blade Runner" jest w dobrych rękach Ridleya Scotta i Silki Luisy, a nasz serial będzie kontynuował intelekt, motywy i ducha swoich poprzedników.
Polecamy

Jak dowiadujemy się z tytułu serialu, "Blade Runner 2099" będzie się odbywał 50 lat po wydarzeniach z filmowej kontynuacji marki i spekulujemy, że akcja również będzie się odbywała w Los Angeles. Niestety na razie nie mamy więcej informacji na temat tego projektu.

Data premiery "Blade Runnera 2099" nie jest na razie znana. Tak jak wspomnieliśmy, serial zadebiutuje na platformie Prime Video.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.