Rosjanie postanowili pozwać Netflixa. Według nich, serwis nie przestrzega umowy z użytkownikami

14.04.2022 10:48
Rosjanie postanowili pozwać Netflixa. Według nich, serwis nie przestrzega umowy z użytkownikami Fot. xalien/Shutterstock.com

"Well, well, well. How the turntables..." - w nietypowym zwrocie akcji, Netflix został pozwany zbiorowo przez rosyjskich użytkowników, którzy zarzucili serwisowi nieprzestrzeganie zasad umowy.

Netflix został pozwany przez rosyjskich użytkowników

Jak podaje serwis Deadline, użytkownicy Netflixa z Rosji podjęli decyzję o tym, by pozwać serwis streamingowy do sądu. W oświadczeniu kancelarii prawniczej odpowiedzialnej za przygotowanie wniosku czytamy, że według nich, Netflix złamał umowy z rosyjskimi użytkownikami, kiedy zaprzestał dostarczania usługi.

Polecamy

Kancelaria wyjaśniła, że w ramach pozwu zbiorowego subskrybenci żądają zadośćuczynienia w postaci kwoty 60 milionów rubli (jakieś 720 tysięcy dolarów). Oczywiście pod dokumentem nie podpisali się wszyscy użytkownicy z Rosji, których było niecały milion. 

Jak czytamy w oświadczeniu:

Powodem tego pozwu jest pogwałcenie zasad umowy między Netflixem a rosyjskimi użytkownikami. Serwis po prostu przestał dostarczać swój produkt.
Polecamy

Netlix na razie nie skomentował sprawy publicznie. Spodziewamy się, że firma dojdzie do ugody poza sądem.

Dla przypomnienia - niedługo po wybuchu wojny w Ukrainie, Netflix był jedną z firm, który wycofał się z Rosji. Firma nie tylko nie chciała się dostosować do nowego prawa rosyjskiego, które zakładało, że dostawcy "programów telewizyjnych" mieli emitować propagandę, ale także zawiesiła tworzenie kilkunastu produkcji oryginalnych.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.