Serial "Harry Potter" trafi na platformę HBO Max? Warner Bros. komentuje doniesienia

26.01.2021 07:22
EMMA WATSON (Hermiona Granger), DANIEL RADCLIFFE (Harry Potter) RUPERT GRINT (Ron Weasley) - Harry Potter i Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II - kadr z filmu Fot. PHOTOSHOT/REPORTER/East News

"Harry Potter" doczeka się serialowej adaptacji? Tak podają najnowsze źródła, według których tytuł będzie emitowany na HBO Max. Co na to przedstawiciele platformy?

Po serii filmowych adaptacji i jej spin-offów czeka nas serial na podstawie cyklu "Harry Potter"? Wiele na to wskazuje, chociaż nie jest to jeszcze potwierdzona informacja.

"Harry Potter" - HBO Max stworzy serial o młodym czarodzieju?

"Harry Potter" od prawie 25 lat cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Książki J.K. Rowling bardzo szybko zostały przeniesione na duży ekran, a po latach filmy doczekały się uzupełnienia w postaci serii "Fantastyczne zwierzęta". Całkiem możliwe, że niedługo ruszą prace nad serialem osadzonym w świecie "Harry'ego Pottera".

Polecamy

Według informacji uzyskanych przez The Hollywood Reporter, przedstawiciele HBO Max poszukują potencjalnych scenarzystów, którzy byliby odpowiedzialni za serialową wersję przygód Chłopca, który przeżył. Jak podaje źródło "w ramach spotkań rozpoznawczych, które są na wczesnym etapie, zostały omówione różnorodne pomysły". Niewykluczone więc, że wcale nie chodzi o kolejną adaptację "Harry'ego Pottera", tylko eksplorację magicznego świata stworzonego przez Rowling.

Polecamy

Co ciekawe przedstawiciele Warner Bros. i HBO Max po proszeni o komentarz, zdają się dementować ekscytującego newsa.

Nie ma żadnej serii o Harrym Potterze w fazie rozwoju w studiu ani na platformie streamingowej.

Zdaniem THR komentarz wygląda tak, a nie inaczej, ponieważ żaden twórca nie został jeszcze wybrany do stworzenia serialu o Harrym Potterze. Co ciekawe informacja zbiegła się w czasie z wyborem nowej osoby, która będzie odpowiedzialna za rozwój marki stworzonej przez Rowling. Pod koniec stycznia 2021 roku ogłoszono, że wszelkie przedsięwzięcia związane z czarodziejskim światem nadzorował będzie Tom Ascheim.

Polecamy

Zajmie się nie tylko pracą nad dalszymi częściami "Fantastycznych zwierząt", ale również odpowie za tematyczne park rozrywki, a także sztukę "Harry Potter i przeklęte dziecko".

Polecamy

Na razie informacja o serialu na podstawie cyklu "Harry Potter" nie jest więc potwierdzona, a fanom młodego czarodzieja pozostaje czekać na konkrety. Mimo całego uwielbienia do kinowej adaptacji, miłośnicy z pewnością ucieszą się na wieść o serialowej wersji, ponieważ historia w odcinkach będzie mogła skupić się na istotnych niuansach dotyczących głównych bohaterów i całego magicznego świata, które siłą rzeczy pominięto w filmach.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.