Mads Mikkelsen w "Fantastycznych zwierzętach 3". Aktor oficjalnie zastąpi Johnny'ego Deppa

26.11.2020 12:21
Mads Mikkelsen w "Fantastycznych zwierzętach 3". Aktor oficjalnie zastąpi Johnny'ego Deppa Fot. JEFF PACHOUD/AFP/East News

Mads Mikkelsen wystąpi jako Grindelwald w trzeciej części "Fantastycznych zwierząt". Aktor oficjalnie zastąpi w tej roli Johnny'ego Deppa, z którym zakończono współpracę.

To już pewne. Dotychczasowe informacje o nowym aktorze wcielającym się w głównego antagonistę spin-offu "Harry'ego Pottera" zostały oficjalnie potwierdzone. W trzeciej części "Fantastycznych zwierząt" w Gellerta Grindelwalda wcieli się Mads Mikkelsen.

"Fantastyczne zwierzęta 3" - Mads Mikkelsen jako Grindelwald

W dwóch poprzednich częściach historii rozgrywającej się na długo przed wydarzeniami znanymi z serii filmów o młodym czarodzieju w roli demonicznego rywala Albusa Dumbledore'a wystąpił Johnny Depp. Aktor przegrał jednak ostatnio proces z magazynem "The Sun", który nazwał go "żonobijem". Artykuł dotyczył szczegółów głośnego rozwodu Deppa z Amber Heard.

Zobacz także

Depp zrezygnował ze współpracy z Warner Bros., by uniknąć kontrowersji związanych z jego osobą, mimo że do niedawna był jednym z głównych bohaterów "Fantastycznych zwierząt". Twórcy filmu znaleźli jednak zastępstwo w postaci Madsa Mikklesena. Aktor, który zasłynął rolą Hannibala Lectera i wcielał się już w złego czarodzieja w "Doktorze Strange'u", prowadził niedawno rozmowy na temat zastępstwa. Wygląda na to, że zakończyły się owocnie.

Jak podaje The Wrap, gwiazdor "Piratów z Karaibów" nie będzie dłużej związany ze spin-offem "Harry'ego Pottera", a Grindelwald zmieni wcielenie. Nie pierwszy raz z resztą, bo przez większą część pierwszej części "Fantastycznych zwierząt" w czarodzieja wcielał się Colin Farrell, który również był brany pod uwagę jako ewentualny zastępca Deppa. Na szczęście w świecie magii zmiana kształtu nie jest niczym dziwnym, więc twórcy bez problemu mogą wytłumaczyć inny wizerunek bohatera.

Polecamy

"Fantastyczne zwierzęta 3" - kiedy premiera?

W filmie Davida Yatesa ze scenariuszem by J.K. Rowling i Steve'a Klovesa poza Mikkelsenem wystąpią Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler, Ezra Miller oraz Jude Law. Produkcja trafi na ekrany kin 15 lipca 2022 roku.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.