"Stranger Things" doczeka się spin-offu. Twórcy serialu opowiedzieli o produkcji

27.06.2022 10:25
"Stranger Things" doczeka się spin-offu. Twórcy serialu opowiedzieli o produkcji Fot. materiały prasowe/Netflix

Wygląda na to, że "Stranger Things" doczeka się spin-offu po zakończeniu głównego serialu. Bracia Duffer opowiedzieli co nieco na temat swojego projektu.

Spin-off Stranger Things. Bracia Duffer opowiedzieli o planach na serię

Twórcy i showrunnerzy serialu Matt i Ross Duffer zapowiedzieli w rozmowie z Deadline, że szykują już pierwszy spin-off "Stranger Things". Bracia stwierdzili, że prace pełną parą ruszą po zakończeniu produkcji 5. sezonu.

Polecamy

Jak powiedział Ross Duffer:

Jest pewna rzecz, którą zaczniemy robić równolegle z 5. sezonem, ale nie będziemy kręcili dwóch rzeczy na raz. Po skończeniu efektów specjalnych do 5. sezonu, to z Mattem wejdziemy w ten spin-off.

Matt Duffer wyjaśnił natomiast, dlaczego dopiero teraz zaczęli tworzyć spin-off:

Nie chcieliśmy robić nic wcześniej, bo nie mieliśmy zbyt dobrych powodów do robienia czegokolwiek. Szukaliśmy pomysłu, który byłby dla nas idealny, nawet gdyby nie miał "Stranger Things" w tytule. I dokładnie coś takiego udało nam się wymyślić. Ale będzie definitywnie czymś, czego nikt się nie spodziewa. Nawet Netflix.
Polecamy

Od dawna wiemy, że 5. sezon "Stranger Things" będzie finałem przygód Jedenastki i nastolatków z Hawkins, ale w samym oświadczeniu bracia Duffer zapowiedzieli, że "czekają na nas inne przygody". Co ciekawe, duet potwierdził, że to Finn Wolfhard podsunął im pomysł na jedną z produkcji:

Finn Wolfhard po prostu do nas przyszedł i powiedział: "to byłyby fajny spin-off". A my tylko siedzieliśmy i się zastanawialiśmy: "jak on na to wpadł?".
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.