"Stranger Things" oglądano już ponad MILIARD godzin. To drugi najchętniej oglądany serial Netflixa

06.07.2022 14:56
"Stranger Things" oglądano już ponad MILIARD godzin. To drugi najchętniej oglądany serial Netflixa Fot. materiały prasowe/Netflix

Liczby robią ogromne wrażenie - 4. sezon "Stranger Things" pobił kolejne rekordy platformy Netflix. 

Stranger Things ma nadal OGROMNĄ oglądalność

Nowy sezon "Stranger Things" dobiegł końca, więc znamy już dokładne wyniki oglądalności odcinków serialu. Jak nietrudno się domyślić, produkcja Netflix jest w ścisłej czołówce najpopularniejszych rzeczy w telewizji/streamingu.

Polecamy

Jak na pewno wiecie, najnowsze odcinki hitu Netflix trafiły do bazy serwisu w dwóch transzach - pierwsza część zadebiutowała pod koniec maja, a druga wraz z początkiem lipca 2022 roku. Dzięki temu platforma mogła przyciągnąć uwagę widzów dłużej.

Jak podaje portal Collider, ta strategia się opłaciła - 4. sezon "Stranger Things" był oglądany przez 1,23 miliarda godzin. Same dwa finałowe odcinki osiągnęły wynik 301 milionów godzin oglądania (niewątpliwie pomaga im w tym fakt, że były bardzo długie). Natomiast pierwsza część nowej powieści zanotowała wynik 930 milionów godzin oglądania w ciągu pierwszych 28 dni od premiery.

Tym samym, "Stranger Things" to obecnie drugi serial platformy Netflix, która może pochwalić się przekroczeniem progu miliarda godzin oglądania. Pierwsze miejsce należy do niekwestionowanego hitu serwisu - serialu "Squid Game", który osiągnął wynik 1,6 miliarda godzin w 28 dni po premierze. Nowe przygody dzieciaków z Hawkins raczej nie zdołają pobić tego rekordu (aczkolwiek mają taką szansę), niemniej 4. sezon "Stranger Things" i tak osiągnął sukces, stając się produkcją z najlepszą oglądalnością w premierowy weekend i będąc przez tydzień na topie wśród tytułów anglojęzycznych.

Polecamy

Co więcej, nowy sezon spowodował również ponowne zainteresowanie poprzednimi odcinkami "Stranger Things" - 1. sezon odnotował dodatkowe 34,5 miliona godzin oglądania, a dwa kolejne oglądano przez 30,3 miliona godzin.

W serialu braci Duffer występują Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Noah Schnapp, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Joe Keery, Charlie Heaton, Sadie Sink, Maya Hawke, Priah Ferguson, Cara Buono i Brett Gelman. Na piąty i zarazem ostatni sezon serialu, będziemy musieli poczekać co najmniej kilkanaście miesięcy. Na razie nie zdradzono daty jego premiery.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.