"The Mandalorian" - w 2. sezonie powraca ważna postać z oryginalnej trylogii

31.10.2020 10:44
"The Mandalorian" - w 2. sezonie powraca ważna postać z oryginalnej trylogii Fot. CAP/RFS/Capital Pictures/East News

2. sezon "The Mandalorian" zadebiutował 30 października 2020 roku, a wraz z nim powrócili główni bohaterowie. Pojawiły się też nowe postaci - wśród nich także znajoma twarz. UWAGA! W tekście są spoilery 1. odcinka nowej serii.

"The Mandalorian" szybko wyrósł na jeden z najpopularniejszych seriali obecnych czasów. Western osadzony w świecie Star Wars czerpie garściami z klasyki gatunku, podlewając to "gwiezdnowojennym" sosem - zamiast Clinta Eastwooda mamy zamaskowanego Mando, a jego towarzyszem jest przesłodki Baby Yoda, który komunikuje się jedynie odgłosami dziecięcymi. Twórcy maja też nosa do tworzenia świetnych postaci pobocznych.

The Mandalorian - w 2. sezonie powróciła legendarna postać

Jedną z nich jest Cobb Vanth, którego poznajemy w 1. epizodzie 2. sezonu. Ten jest ubrany w pancerz... Boby Fetta. Czar trochę pryska, gdy zdejmuje maskę i pod nią kryje się przystojna facjata Timothy'ego Olyphanta. Żeby nie zdradzać zbyt dużo szczegółów debiutanckiego odcinka 2. serii powiemy wam tylko, że mężczyzna całkiem przypadkowo stał się właścicielem tej zbroi.  

Przeczytaj także

W wyniku umowy między Vanthem i Mando, ten drugi staje się pod koniec odcinka właścicielem mandaloriańskiej zbroi. Łowca nagród i jego malutki pomagier/czasami obrońca/trochę syn zmierzają w stronę zachodzących Słońc na Tatooine, całkiem nieświadomi, że w tym momencie są obserwowani przez... prawowitego właściciela tego pancerza. Tak, Boba Fett przeżył wydarzenia z Epizodu VI, a teraz przemierza samotnie wydmy pustynnej planety.

Do roli powraca Temuera Morrison, który wcielał się w "ojca" Boby, Jango Fetta. Poniżej możecie zobaczyć fragment z udziałem legendarnego łowcy nagród:

Przeczytaj także

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że Boba Fett odegra jeszcze sporą rolę w nadchodzących odcinkach. Nie dość, że Mando jest teraz właścicielem jego pancerza, to Boba nienawidzi też Jedi - w końcu jeden z nich zabił mu ojca. Dlatego Baby Yoda jako reprezentant starego zakonu również będzie zagrożony. Legendarny łowca nagród najprawdopodobniej będzie polował na duet głównych bohaterów i znając życie, w końcu dojdzie do starcia.

My stawiamy na młodszego i lepiej uzbrojonego Mando, ale różne pomysły mogą przyjść do głowy scenarzystom. Kolejne odcinki "The Mandalorian" będą debiutowały co tydzień w piątek - najbliższy pojawi się na Disney+ już 6 listopada. 

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.