To jest wojna! Zobacz zwiastun 4. sezonu "Opowieści podręcznej"

26.02.2021 08:56
Opowieść podręcznej - Elizabeth Moss - kadr z serialu Fot. Rex Features/East News

Czwarty sezon "Opowieści podręcznej" doczekał się pierwszego zwiastuna i daty premiery. Co wydarzy się w nadchodzących odcinkach popularnego serialu Hulu?

Widzowie serialu "Opowieść podręcznej" z niecierpliwością oczekują na dalsze losy June. Stacja Hulu zaprezentowała pierwszy zwiastun czwartego sezonu adaptacji słynnej powieści Margaret Atwood, w którym zdradzono datę premiery nowych odcinków.

"Opowieść podręcznej" - zwiastun 4. sezonu serialu

Dystopiczna wizja społeczeństwa kontrolowanego przez radykalnych fundamentalistów religijnych, którzy traktują kobiety jak żywe inkubatory, niebawem doczeka się kontynuacji. W nowych odcinkach "Opowieści podręcznej" tytułowa bohaterka przejdzie do działania, które prawdopodobnie będzie początkiem końca Gileadu.

Polecamy

Stacja Hulu zaprezentowała pierwszy zwiastun nowego sezonu, który sugeruje, że ruch oporu szykuje się do prawdziwej wojny ze swoimi oprawcami. June ma szansę poprowadzić do boju rewolucję, która zakończy okrutne rządy Komendantów i położy kres patriarchalnemu traktowaniu kobiet.

Chociaż zwiastun zapowiada dużo akcji, poprzednie sezony "Opowieści podręcznej" nauczyły widzów, że zmiana tocząca się wewnątrz bohaterów oraz ustroju, w którym żyją, zachodzi bardzo powoli. Prawdopodobnie tak samo będzie w przypadku czwartego sezonu serialu. Tym bardziej że nadchodzące odcinki nie są finałem produkcji. Stacja Hulu pracuje obecnie nad piątym sezonem, więc prawdopodobnie w nowych odcinkach zobaczymy jedynie początek prawdziwej wojny z Gileadem.

Polecamy

Oto jak prezentuje się oficjalny opis nowych odcinków "Opowieści podręcznej".

W nadchodzących 10 odcinkach serialu June (Elisabeth Moss) zaatakuje Gilead jako zaciekła przywódczyni rebeliantów, ale ryzyko, które podejmie, przyniesie nieoczekiwane i niebezpieczne nowe wyzwania. Jej dążenie do sprawiedliwości i zemsty grozi pochłonięciem i zniszczeniem jej związków z ludźmi, których kocha. Kontynuacja zaczyna się tam, gdzie skończył się ostatni sezon - rozpoczęciem walki o wolność z Gileadem. Ryzyko, które podejmie główna bohaterka, przyniesie nieoczekiwane i niebezpieczne nowe przeszkody na jej drodze, pragnienie sprawiedliwości i zemsty zagrozi pochłonięciem i zniszczeniem jej najważniejszych relacji.

Zapowiada się więc naprawdę emocjonujący sezon.

Polecamy

"Opowieść podręcznej" - kiedy premiera?

Nowe odcinki trafią na Hulu już 28 kwietnia 2021 roku. Prawdopodobnie w podobnym terminie zadebiutują w Polsce dzięki stacji HBO i platformie HBO Go. W rolach głównych wystąpili Elizabeth Moss, Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Alexis Bledel, Ann Dowd, Max Minghella, Madeline Brewer, O-T Fagbenle, Amanda Brugel, Bradley Whitford oraz Sam Jaeger. W czwartym sezonie "Opowieści podręcznej" poznamy też nowych bohaterów, między innymi Mckennę Grace, która wcieli się w panią Keyes - nastoletnią i niezwykle inteligentną żonę o wiele starszego Komendanta. Jaką rolę będzie pełniła? Dowiemy się już niedługo.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.