Twórca "Ricka i Morty'ego" wróci do "Community"? Tworzy scenariusz do filmowej wersji serialu

20.07.2021 11:53
Twórca "Ricka i Morty'ego" wróci do "Community"? Tworzy scenariusz do filmowej wersji serialu Fot. materiały prasowe/NBC

Zanim Dan Harmon podbił serca milionów fanów na całym świecie realizując wraz z Justinem Roilandem serial "Rick i Morty", scenarzysta bawił widzów produkcją "Community".

Dan Harmon tworzy scenariusz do filmu na bazie Community

Wówczas zapowiadał żartobliwie, że "Community" skończy się dopiero "po 6 sezonach i filmie". Cóż, pierwszą część obietnicy zrealizowano, więc przyszedł czas najwyższy na drugą. Harmon wyjawił niedawno, że nawet zaczął już pisać skrypt do potencjalnej filmowej kontynuacji popularnego serialu komediowego o studentach publicznego uniwersytetu.

Polecamy

Scenarzysta pojawił się w podcaście Good Ones od Vulture, w którym porozmawiał z dziennikarzami na temat pełnometrażowego filmu na bazie "Community". W trakcie rozmowy Harmon nie ukrywał, że jest to trudna przeprawa:

Zacząłem pisać, żeby moi rodzice przestali mnie bić. Teraz piszę tylko po to, żeby czuć się akceptowanym przez społeczeństwo. Ale ma to też dobre strony - przynajmniej raz w tygodniu o tym myślę i coś w głowie mi się rodzi. Coś się dzieje. Logistycznie jest to coraz bliżej, a problemy są teraz raczej natury kreatywnej. Ale to akurat dobrze - uwielbiam takie problemy. Lubię o nich rozmawiać, a teraz właśnie takie rozmowy mają często miejsce.
Polecamy

Harmon rozmawiał niedawno również z portalem Collider, któremu powiedział, że ma problem z tym, ile filmu powinno być przeznaczone dla fanów oryginału, a ile produkcji powinno być dla nowych widzów:

Czy powinieneś mieć w głowie tego mitycznego nowego widza? Oczywistą, praktyczną odpowiedzią jest "nie". To film dla fanów. Po co innego miałby powstać film "Community"? Kto wejdzie z ulicy do kina, kupi bilet, popcorn i usiądzie obejrzeć ten film. Zasługują na karę. Po co to robią? Z drugiej strony nowy widz jest w każdym z nas. Jeśli każdy film Marvela zaczynałby się od nawiązania do 90 innych filmów Marvela, to z jednej strony pewnie byś się cieszył, bo to jak wszystkie filmy na raz. Ale z drugiej twój mózg pewnie by ci podpowiadał, że z tego powodu to też nie jest zbyt dobry film. To trochę tak, jakby wszystkie postaci mówiły jakimś innym językiem.

Nawet jeśli mityczny film "Community" powstanie, to powinniście pohamować entuzjazm - znając życie, jego premiera odbędzie się co najmniej za kilka lat. Do istnieje realna możliwość, że w serialu nie pojawi się m.in. Donald Glover, bo wiecie... to Donald Glover, ma mnóstwo innych rzeczy do roboty. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.