Znamy datę premiery serialu o Agnieszce Osieckiej. Kiedy zadebiutuje nowa produkcja TVP?

05.02.2020 13:54
Osiecka|undefined Fot. kadr z serialu Osciecka

Już za kilka tygodni na antenę TVP trafi serial "Osiecka", który opowie o życiu poetki. W rolę Agnieszki Osieckiej wcieliła się Magdalena Popławska. Kiedy premiera?

Agnieszka Osiecka to jedna z największych artystek powojennej Polski. Interesująca jest jednak nie tylko jej twórczość, ale również życiorys. W końcu była utalentowaną poetką, ale również wzbudzającą kontrowersje personą, której legenda żyje do dziś. Nic dziwnego, że w końcu zdecydowano się powołać do życia jej serialową biografię. W marcu 2020 roku w TVP zadebiutuje serial "Osiecka".

"Osiecka" - o czym jest nowy serial TVP?

Jak podaje portal Wirtualne Media, już niedługo widzowie Jedynki, będą mieli okazję zgłębić barwne życie Agnieszki Osieckiej. Oto jak twórcy zaprezentowali opis fabularny nadchodzącego serialu.

Fascynująca biografia artystki zostanie przedstawiona w trzynastu odcinkach, a jej tłem będą artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów, poczynając od edukacji w komunistycznej szkole przez studia na łódzkiej Szkole Filmowej, kolorowy świat studenckich teatrzyków - warszawskiego STS-u i gdańskiego Bim-Bomu, aż po spektakularne sukcesy oraz porażki Osieckiej, zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikające z nietrafionych życiowych wyborów.

Za scenariusz "Osieckiej" odpowiadają Maciej Karpiński i Maciej Wojtyszko, a także Henryka Królikowska i reżyser produkcji - Robert Gliński. Historia opowiedziana w serialu powstała na bazie materiałów archiwalnych na temat poetki, a także książkowych biografii poświęconych artystce. Producentką wykonawczą "Osieckiej" jest Joanna Ochnik.

Przeczytaj także

W roli głównej zobaczymy dwie aktorki - Elizę Rycembel, która wcieli się w młodą Osiecką i Magdalenę Popławską jako dojrzałą artystkę. W pozostałych rolach wystąpili między innymi Jana Frycza, Grzegorza Małeckiego i Mikołaja Roznerskiego.

Osiecka to nie jedyna postać historyczna, którą zobaczymy w serialu. Pojawią się między innymi takie osobowości tamtych czasów jak Zbigniew Cybulski, Bogumił Kobiela, Elżbieta Czyżewska, Wojciech Frykowski, Jeremi Przybora czy Maryla Rodowicz.

Przeczytaj także

"Osiecka" - kiedy premiera serialu?

Serial zadebiutuje już niedługo. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się 6 marca 2020 roku.

Serial trafi na antenę TVP1 o 20:35 i będzie emitowany w kolejne piątkowe wieczory.

Przeczytaj także

Zobacz też: 7 wspaniałych Polek, o których powinny powstać filmy

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.