"Pierścienie Władzy" z tragicznymi wynikami oglądalności. Pierwszego sezonu nie skończyła nawet połowa widzów

11.04.2023 11:52
"Pierścienie Władzy" z tragicznymi wynikami oglądalności. Pierwszego sezonu nie skończyła nawet połowa widzów Fot. Everett Collection/East News

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" miał być prawdziwym hitem i flagową serią dla Prime Video, bijącą rekordy popularności i zdobywającą nagrody na prawo i lewo (czyli tym, czym dla HBO była "Gra o tron"). Tak się jednak nie stało. 

Pierścienie Władzy z bardzo rozczarowującymi wynikami oglądalności

Wyszło szydło z worka - jak podaje The Hollywood Reporter, nowy dramat Amazona "Pierścienie Władzy" był krótko mówiąc klapą. Serial został słabo przyjęty przez widzów, został całkowicie zignorowany podczas ceremonii nagród, a teraz okazuje się też, że 1. sezon do samego końca zobaczyło zaledwie 37% widzów w USA oraz 45% na pozostałych rynkach.

Polecamy

To oznacza, że prawie 2/3 widzów postanowiło powiedzieć sobie dość niczym Agnieszka Chylińska i nie zobaczyło miodnego finału, w którym okazuje się, że Halbrand jest Sauronem, a Czarodziej jest prawdopodobnie Gandalfem (albo Sarumanem, bo innych czarodziejów twórcy prawdopodobnie nie znają). 

Forbes całkiem ciekawie zaczął się zastanawiać nad pewnym pytaniem - ile procent z tych 37% i 45% to byli ludzie, którzy uprawiali "hate-watching". W końcu ludzie uwielbiają patrzeć na wypadki, a serial "Pierścienie Władzy" do takiej kategorii możemy zaliczyć. 

Informacja o słabej oglądalności "Pierścieni Władzy" była częścią większego raportu The Hollywood Reportera, który przeprowadził śledztwo, rozmawiając z byłymi producentami i showrunnerami współpracującymi z Amazonem na przestrzeni ostatnich lat. Ci często oskarżali szefostwo filmowego i serialowego działu firmy o "brak wizji", "podążanie za trendami", czy nawet "wprowadzanie zamieszania i frustrowanie twórców".

Polecamy

Na temat swojego serialu wypowiedziała się szefowa Amazon Studios, Jennifer Salke, która określiła produkcję "ważnym kulturowo momentem" dla firmy. Dodała też:

Ta chęć do określania "Pierścieni Władzy" czymś innym, niż "sukces" kompletnie nie odzwierciedla tego, o czym rozmawiamy wewnątrz firmy. To jest dla nas ogromna szansa, a pierwszy sezon to definitywnie najbardziej skomplikowana rzecz, jaką zrobiliśmy.

Na razie plan dot. serialu nie ulega zmianom (a przynajmniej publicznie) - łącznie ma powstać 5 sezonów "Pierścieni Władzy", a najbliższy z nich pojawi się najprawdopodobniej w drugiej połowie 2024 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.