Twórca "Ricka i Morty'ego" został odsunięty od serialu. W rolach tytułowych zastąpią go inni aktorzy

25.01.2023 10:05
Twórca "Ricka i Morty'ego" został odsunięty od serialu. W rolach tytułowych zastąpią go inni aktorzy Fot. Album Online/East News

Stacja Adult Swim poinformowała w krótkim komunikacie do fanów, że zrywa wszelką współpracę z Justinem Roilandem, odtwórcą głównych ról z "Ricka i Morty'ego".

Adult Swim skończył współpracę z Justinem Roilandem

Jak podaje Deadline, Warner Bros. Discovery postanowiło zakończyć współpracę z Justinem Roilandem. Współtwórca, producent wykonawczy i gwiazdor "Ricka i Morty'ego" niedawno został oskarżony przez byłą partnerkę o przemoc domową. Sprawa wyszła na jaw w połowie stycznia, a do incydentów miało dochodzić na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Polecamy

Telewizja Adult Swim wydała krótkie oświadczenie w tej sprawie, pisząc w mediach społecznościowych:

Adult Swim zerwało swoją współpracę z Justinem Roilandem.

Z relacji Deadline wynika, że serial "Rick i Morty" będzie kontynuowany, a zmianom ulegnie obsada - Roiland wcielał się bowiem w obu tytułowych bohaterów, a także w wiele kluczowych postaci pobocznych. Na razie jednak nie wiemy, kto go zastąpi.

Polecamy

Roiland jest również współtwórcą i producentem wykonawczym (oraz członkiem obsady) serialu "Solar Opposites" dla Hulu. Z relacji Deadline wynika, że ten stan rzeczy nie potrwa zbyt długo, a niedługo aktor/scenarzysta zostanie odsunięty również i od tego projektu. 

W połowie stycznia 2023 roku Justin Roiland usłyszał zarzut przestępstwa przemocy domowej i uszkodzenia ciała ofiary, a także zarzut przetrzymywania drugiej osoby wbrew ich woli. Twórca i odtwórca tytułowych postaci w "Ricku i Mortym" może trafić do więzienia na 7 lat i mieć do zapłacenia dość duże mandaty.

27 kwietnia 2023 roku odbędzie się kolejne publiczne przesłuchanie w sprawie Roilanda. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.