"Wednesday" - czy popularny serial Netflixa z Jenną Ortegą doczeka się 2. sezonu? O czym opowie?

28.11.2022 15:26
"Wednesday" - czy popularny serial Netflixa z Jenną Ortegą doczeka się 2. sezonu? O czym opowie? Fot. materiały prasowe/Netflix

Kilka dni temu na Netflix pojawił się pierwszy sezon serialu "Wednesday" w reżyserii Tima Burtona z Jenną Ortegą w roli głównej. Czy produkcja doczeka się nowych odcinków?

Wednesday - czy serial doczeka się 2. sezonu?

Żeby nie było - nie będziemy rzucali specjalnie spoilerami dotyczącymi pierwszego sezonu "Wednesday", czyli nowego serialu Tima Burtona z Jenną Ortegą w roli głównej. Ten jest ogromnym hitem dla Netflixa, zdobył popularność w wielu zakątkach świata i przy okazji został całkiem ciepło przyjęty zarówno przez widzów (88% ocen pozytywnych na Rotten Tomatoes na prawie półtora tysiąca głosów), jak i krytyków (72% na RT przy 64 recenzjach).

Polecamy

Wygląda jednak na to, że twórcy są raczej dobrej myśli, jeśli chodzi o przyszłość serialu. Niedawno jego producent i współscenarzysta Miles Millar powiedział w rozmowie z TVLine, że mają jasno określone plany na przyszłość nie tylko samej nastolatki, ale też jej całej zwariowanej rodziny:

Mamy wrażenie, że dopiero zwiedzieliśmy sam wierzchołek tej góry lodowej, którą nazywamy rodziną Addamsów. Nasi aktorzy są genialni w swoich rolach.

Zaznaczył, że będzie im priorytetowo zależało zwłaszcza na poszerzeniu roli Catherine Zety-Jones, która wciela się w matkę Wednesday, Morticię:

Catherine jest ikoniczną Morticią. Jej relacja z Wednesday jest bardzo ważna, bo staramy się pokazać, że nastolatka stara się znaleźć swoją własną drogę, trochę obok swojej rodziny.
Polecamy

Chociaż "Wednesday" na razie nie otrzymała oficjalnie zamówienia na 2. sezon, to spodziewamy się, że to nadejdzie niedługo - serial będzie miał raczej dobrą oglądalność (chociaż o tym się przekonamy za jakiś czas, gdy Netflix pochwali się wynikami), a do tego (tak jak wspomnieliśmy) był nieźle oceniany.

Millar powiedział jasno, że w potencjalnym 2. sezonie twórcy będą się starali "umieścić rodzinę w większej ilości odcinków" - jeśli oczywiście będą mieli taką możliwość. My trzymamy kciuki.

Polecamy

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.