"Wednesday" pobiła rekord oglądalności "Stranger Things". Spektakularny wynik serialu z Jenną Ortegą

30.11.2022 12:15
"Wednesday" pobiła rekord oglądalności "Stranger Things". Spektakularny wynik serialu z Jenną Ortegą Fot. materiały prasowe/Netflix

*PSTRYK* i mamy nowego rekordzistę Netflixa pod względem oglądalności w debiutanckim tygodniu - mowa tutaj o produkcji "Wednesday", która pobiła wynik "Stranger Things".

Wednesday pobiła rekord oglądalności Stranger Things 4

Jak podaje Deadline, serial "Wednesday" zdobył nowy rekord popularności dla Netflixa. Produkcja była oglądana przez 341 milionów godzin w trakcie pierwszego tygodnia od premiery, co sprawiło, że pobiła dotychczasowy wynik ustalony przez "Stranger Things 4".

Polecamy

Mowa tutaj o "najpopularniejszym anglojęzycznym serialu" na Netflix - 4. sezon "Stranger Things" miał 335 milionów godzin oglądalności. Rekordzistą nadal pozostaje jednak "Squid Game", który w apogeum popularności zanotował 571 milionów godzin oglądalności w ciągu tygodnia.

"Wednesday" dotarła do Top 10 najpopularniejszych produkcji w 93 krajach (wszystkich, gdzie Netflix śledzi dane), a zajęła 1. miejsce w aż 83 państwach - to również rekord, który dzieli ze "Stranger Things 4". Netflix pochwalił się również, że nowy serial został obejrzany w ponad 50 milionach domów. 

Polecamy

Serial "Wednesday" od Tima Burtona i Netflixa, to przepełniona zjawiskami paranormalnymi opowieść detektywistyczna osadzona w czasie, gdy Wednesday Addams pobiera nauki w Akademii Nevermore. 

Nasza bohaterka próbuje zapanować nad swoimi nowo odkrytymi mocami psychicznymi, powstrzymać mordercze siły terroryzujące okolicę oraz rozwiązać nadnaturalną zagadkę, której częścią przed 25 laty stali się jej rodzice. A przy okazji chętnie terroryzuje innych uczniów, niechętnie zawiera nowe sojusze (a może nawet przyjaźnie), a także jak zwykle ma na wszystko ciętą ripostę.

Serial "Wednesday" został całkiem ciepło przyjęty zarówno przez widzów (88% ocen pozytywnych na Rotten Tomatoes na prawie półtora tysiąca głosów), jak i krytyków (72% na RT przy 64 recenzjach). Na razie nie potwierdzono jednak powstania drugiego sezonu.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.