Blind Guardian na Czad Festiwal 2017

Jakub Gańko
31.03.2017 14:44
Blind Guardian na Czad Festiwal 2017 Fot. materiały prasowe

Poznaliśmy kolejnego wykonawcę, który zawita do Straszęcina. Sprawdźcie szczegóły festiwalu.

5. edycja Czad Festiwalu odbędzie się w dniach 23-27 sierpnia 2017 w Straszęcinie koło Dębicy na terenie Arena Park. W tym roku na imprezie będzie miała aż 5 headlinerów, 5 scen, na których zobaczymy ponad 50 wykonawców, i potrwa 5 dni.

Pierwszą ogłoszoną gwiazdą festiwalu był Billy Talent. Kolejno dowiedzieliśmy się, że do składu dołączyli tacy artyści jak Bastille, a także Sonata Arctica, Anti-Flag, Dubioza Kolektiv i Epica. Teraz poznaliśmy kolejny zagraniczny zespół, który ku uciesze polskiej publiczności zaprezentuje się w Straszęcinie.

Będzie to doskonale znanym miłośnikom power metalu, niemiecki Blind Guardian:

Niemieccy bardowie z pewnością zaprezentują swoim fanom kultowe utwory z klasycznych płyt „Imaginations from the Other Side” i opartego na prozie J.R.R. Tolkiena „Nightfall in Middle-Earth”. Z pewnością nie zapomną też o swoich nowszych produkcjach, jak „A Twist in the Myth” oraz zamykający ich dyskografię „Beyond the Red Mirror” z 2015 roku.

Nie zabraknie też na pewno tego utworu...

Dla Blind Guardian będzie to już siódma wizyta w Polsce. Hansiego Kürscha i spółkę mogliśmy ostatni raz oglądać na scenie warszawskiej Progresji 24 czerwca 2016 roku. Wokalistę mieliśmy też okazję usłyszeć w ostatnim czasie m.in. u boku Jamesa LaBrie i Simone Simons na płycie „The Source” holenderskiego projektu Ayreon Arjena Lucassena.

Oprócz zagranicznych artystów na Czad Festiwalu nie zabraknie również muzyków z lokalnego podwórka. Na 5 scenach zobaczymy m.in. Huntera, Acid Drinkers, Nocnego Kochanka, Agnieszkę Chylińską oraz Comę. Wystąpią też Czesław Śpiewa, Big Cyc oraz Lady Pank akustycznie.

Ceny biletów:

  • 5-dniowy karnet: 269 złotych
  • 3-dniowy karnet: 219 złotych

Koszt pola namiotowego to 59 złotych. Wejściówki możecie nabyć na stronie imprezy.

 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.