Koncerty Rogera Watersa zostaną odwołane? Fani bojkotują występy: "Niech gra dla Putina"

16.09.2022 11:51
Roger Waters Fot. Larry Marano/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Przedstawicielka Tauron Areny w Krakowie skomentowała sprawę. Czy rzeczywiście koncerty Rogera Watersa mogą zostać odwołane?

Roger Waters zapowiedział 2 koncerty w Polsce w ramach trasy koncertowej  "This Is Not a Drill", która wystartuje już wiosną 2023. Były muzyk Pink Floyd zagra 21 oraz 22 kwietnia 2023 w Krakowie na Tauron Arenie. Wiele osób jednak bojkotuje te występy z powodu wcześniejszych wypowiedzi Watersa na temat wojny na Ukrainie. Muzyk m.in. nazwał Bidena zbrodniarzem wojennym oraz twierdził, że to NATO zmusiło Rosję do ataku militarnego na Ukrainę, naruszając umowę zawiązaną z Gorbaczowem.

Jego liczne wypowiedzi na temat Ukrainy nie spodobały się wielu fanom, którzy teraz nie chcą, by muzyk wystąpił w Polsce pisząc, by "zagrał u swojego przyjaciela Putina". Radny z Krakowa, Łukasz Wantuch, chce odwołania koncertu. Czy rzeczywiście tak się stanie? Głos w sprawie zabrała Katarzyna Fiedorowicz-Razmus, przedstawicielka Tauron Areny.

Polecamy

Roger Waters nie zagra w Polsce? Fani bojkotują koncerty, przedstawicielka Tauron Areny komentuje

Jak podaje muzyka.interia.pl, po ogłoszeniu koncertów Rogera Watersa w Polsce, radny Łukasz Wantuch napisał na swoim profilu na Facebooku:

Roger Waters, jawny poplecznik Putina, chce zagrać w Tauron Arenie w Krakowie. W środę mamy sesję Rady Miasta Krakowa i będę rozmawiał z prezydentem i radnymi, aby to zablokować. Takie wydarzenie to byłby wstyd dla naszego miasta. Niech zaśpiewa w Moskwie.

Sprawę skomentowała przedstawicielka Tauron Areny, Katarzyna Fiedorowicz-Razmus, która zdradziła, że podpisanie umowy z Rogerem Watersem nastąpiło przed rozpoczęciem konfliktu za naszą wschodnią granicą:

Rezerwacja na wskazane terminy została dokonana przez organizatora - Live Nation, w kwietniu 2021 roku. Koncert został ogłoszony 9 września 2022 roku. Jest to organizator, z którym Arena Kraków S.A. współpracuje od lat i który organizuje występy największych światowych gwiazd.
Polecamy

Przedstawicielka podkreśliła również fakt, że zerwanie umowy będzie się wiązać z zapłatą na rzecz artysty dużej kary:

Przy zawieraniu umów z organizatorami stosuje się zapisy, które dotyczą zobowiązań obu stron. Jeśli któraś ze stron się z nich nie wywiąże może to oznaczać konieczność zapłaty kar finansowych. Do koncertów, które miałyby się odbyć w Krakowie zostało jeszcze wiele miesięcy. Słowa artysty dotyczące wojny w Ukrainie, także w Spółce wywołały dyskusję i wiele pytań - bo przecież artysta planuje wystąpić w mieście, którego mieszkańcy i władze tak bardzo zaangażowali się w pomoc uchodźcom. Decyzję o zasadności realizacji wydarzenia, podejmie organizator uwzględniając szereg czynników, w tym gotowość fanów do zakupu biletów

Roger Waters zapowiada, że nadchodząca trasa koncertowa będzie ostatnim, pożegnalnym tournee. Bilety trafiły do ogólnej sprzedaży 16 września na stronie livenation.pl

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.