Festiwal "Był Kiedyś Jarocin" w Gdańsku [ZDJĘCIA]

28.11.2019 21:32
Był Kiedyś Jarocin|undefined Fot. Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

Gwiazdy Jarocina przypomniały dawny klimat festiwalu na wyjątkowym koncercie "Był kiedyś Jarocin".

Druga odsłona festiwalu "Był Kiedyś Jarocin" odbyła się 23 listopada 2019 roku w Gdańsku. Tym razem organizatorzy przygotowali dwie sceny. W programie znalazły się również pokazy zdjęć i filmów ze starych festiwali w Jarocinie.

"Był Kiedyś Jarocin" w Gdańsku

To wydarzenie sprawiło, że fani festiwalu w Jarocinie przypomnieli sobie dawne, dobre czasy.

Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, który później przyjął nazwę Festiwal Muzyków Rockowych, powstał w 1980 roku z inicjatywy Waltera Chełstowskiego oraz Jacka Sylwina i z czasem stał się największym wydarzeniem rockowym w całym bloku wschodnim.

Przeczytaj także

Formuła imprezy była prosta: połączenie koncertów ówczesnych gwiazd z konkursowymi przesłuchaniami dla amatorów. Cenzura była bezradna wobec młodych, zbuntowanych artystów, a Jarocin na zawsze stał się synonimem wolności i młodzieńczego buntu, enklawą wolnej myśli i zaangażowanej.

Muzyczne ikony lat 80. i 90. wystąpiły w Gdańsku na jednej, klubowej scenie. Kat & Roman Kostrzewski, Proletaryat, Sztywny Pal Azji, The Bill, Moskwa, Ga-Ga, Closterkeller, Zielone ŻabkiWC,  Cela Nr 3 oraz Instytucja - to za sprawą ich wspólnego koncertu został na chwilę przywrócony klimat tamtych lat i emocje towarzyszące kolejnym edycjom jarocińskiego festiwalu.

Tych kapel nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich piosenki śpiewane są do dziś. Zobaczcie, jak było w Gdańsku:

Kolejne edycje festiwalu przed nami. O szczegółach poinformujemy Was niebawem.

Zobacz również: Kobranocka, Sztywny Pal Azji i Róże Europy na wspólnej trasie 2019-2020

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.