Hammerfall: Album, trasa po Europie. Zespół przyjedzie do Polski?

03.05.2019 13:10
Hammerfall|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Niekwestionowani królowie szwedzkiego power metalu, zespół Hammerfall, ponownie wyrusza w trasę. Sprawdźcie czy na trasie znalazła się Polska.

Historia Hammerfall zaczęła się ćwierć wieku temu w Göteborgu. Po pożegnaniu się z zespołem Ceremonial Oath Oscar Dronjak i Jesper Strömblad postanowili grać mocną oraz melodyjną muzykę i namówili do tego swoich dwóch kumpli z Dark Tranquillity, Niklasa Sundina i Mikaela Stanne.

 
Hammerfall występował już na całym świecie od Indii po Australię i dzielił scenę z takimi artystami jak np. Iron Maiden, Rammstein czy Dio. W 2014 album grupy „r.Evolution” znalazł się na pierwszym miejscu na liście Billboard Heatseekers, a także na czele szwedzkiej listy przebojów.

Hammerfall: Premiera nowej płyty, lista utworów

Jedenasta płyta w dorobku zespołu, nosi tytuł „Dominion” i ukaże się 16 sierpnia nakładem Napalm Records. Pierwszy singiel z tego wydawnictwa nosi tytuł  „(We Make) Sweden Rock”.

Joacim Cans, wokalista grupy, tak opisuje prace nad „(We Make) Sweden Rock”:

To wspaniały hołd dla szwedzkiego hard rocka i metalu, który w warstwie lirycznej bezpośrednio odnosi się do innych wykonawców i kompozycji. Z chwytliwymi riffami i urzekającą melodyką utwór ten od razu stanie się klasykiem na przyszłych koncertach Hammerfall. Bez szwedzkiej sceny rockowej i metalowej z takimi artystami jak Heavy Load, At the Gates czy Yngwie Malmsteen świat byłby dość nudnym i szarym miejscem! To nasz szlachetny wyraz uszanowania dla wszystkich tych wykonawców, którzy zainspirowali nas i nam podobnych do grania muzyki metalowej, tworzenia zespołów i ostatecznie krucjaty w imię Heavy Metalu. Wszyscy pozdrawiają synów północnego światła!

Posłuchaj nowego utworu Hammerfall

 Na płycie znajdzie się 12 kompozycji:

1. Never Forgive, Never Forget
2. Dominion
3. Testify
4. One Against the World
5. (We Make) Sweden Rock
6. Second to One
7. Scars of a Generation
8. Dead by Dawn
9. Battleworn
10. Bloodline
11. Chain of Command
12. And Yet I Smile

Hammerfall: Trasa koncertowa, koncerty w Polsce

Trasa koncertowa metalowych gigantów rozpocznie się 3 maja 2019 roku koncertem w Meksyku. W październiku i listopadzie Hammerfall będzie koncertował z Sabatonem, zaś w lutym 2020 roku wystąpi na dwóch klubowych koncertach w Polsce.

Polskie koncerty Hammerfall odbędą się kolejno: 18 lutego w Warszawie oraz dzień później w Krakowie. O szczegółach występów poinformujemy już wkrótce.

Hammerfall: Wacken Open Air 2019

Trasa zespołu Hammerfall promująca ich najnowsze wydawnictwo „Dominion”, poza koncertami klubowymi, obejmuje również kilka znaczących festiwali w tym najbardziej znany na świecie Wacken Open Air. Hammerfall będzie jedną z gwiazd tegorocznej, jubileuszowej edycji festiwalu.

Wacken Open Air 2019 odbędzie się od 1 do 3 sierpnia 2019 roku. Festiwal jest wyprzedany, a przedsprzedaż 75 000 biletów festiwalowych zakończyła się po zaledwie 4 dniach.

A tak zespół Hammerfall zaprasza na swój występ na Wacken Open Air 2019:
 

Kto z Was wybiera się na Wacken Open Air 2019 lub dwa koncerty Hammerfall w Polsce?
 

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.