Happysad i Luxtorpeda Live z Krakowa. Kulisy koncertów online

14.12.2020 14:21
Happysad i Luxtorpeda online Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Happysad i Luxtorpeda zagrały w ten weekend koncerty online. Jako jedyna redakcja w Polsce mieliśmy możliwość podejrzeć z bliska kulisy transmisji.

Uczestnictwo w koncertach jest możliwe wyłącznie przez Internet, więc Happysad i Luxtorpeda postanowiły przenieść swoje planowane na grudzień imprezy do sieci. Oba zespoły zagrały w ten weekend online, a planowane wydarzenia na żywo zostały przeniesione na wiosnę.

Happysad Live z Krakowa

Nie tak dawno mieliśmy jeszcze możliwość uczestniczyć w koncercie grupy Happysad w krakowskich Fortach Kleparz. 11 grudnia 2020 roku grupa mogła się spotkać ze swoimi fanami już tylko w sieci. Kuba i spółka spisali się na medal i zagrali wyjątkowy koncert, ze specjalną setlistą.

Happysad tym razem zrezygnował z występów na scenie i postanowił pojawić się w miejscu przeznaczonym dla publiczności - na płycie jednego z krakowskich klubów. Ustawieni w koło muzycy w symboliczny sposób stali się jednocześnie uczestnikami koncertu, a przejmująca cisza i pojedyncze oklaski ekipy realizującej to trudne przedsięwzięcie pokazały wyraźnie, w jak trudnych czasach żyjemy.

Przy zachowaniu wszystkich zalecanych środków ostrożności i ścisłym zachowaniu reżimu sanitarnego, udało się nam podejrzeć kulisy tego niecodziennego występu.

Luxtorpeda Live z Krakowa

12 i 13 grudnia 2020, również online wystąpiła grupa Luxtorpeda. Zespół miał wyruszyć w trasę, by promować nowe wydawnictwo na koncertach, jednak ich plany pokrzyżowała trwająca nadal pandemia koronawirusa. 12 grudnia 2020 zespół miał pojawić się w Krakowie, jednak również i ten koncert został przeniesiony na inną datę. Organizatorzy nie dali jednak za wygraną i postanowili zorganizować aż dwa koncerty w sieci, a grupa poprosiła, by fani sami stworzyli koncertową setliste.

Zdjęcia z 12 grudnia 2020

Zdjęcia z 12 grudnia 2020

Oba koncerty tym razem zostały zagrane klasycznie, ze sceny, ale do pustej sali. Publiczność uczestniczyła w imprezie wyłącznie za pośrednictwem Internetu i za pomocą ogromnego monitora mogła na żywo "porozmawiać" z zespołem w trakcie koncertu. Grupa czytała i na bieżąco odpowiadała na wszystkie komentarze, pozdrawiając poszczególne osoby i namawiając do wspólnej zabawy.

Happysad i Luxtorpeda w Krakowie: kiedy koncerty na żywo?

Planowany na grudzień krakowski koncert grupy Happysad został przeniesiony na 20 marca 2021 roku, zaś Luxtorpeda wystąpi na żywo w Krakowie 17 kwietnia 2021. Koncerty odbędą się w klubie Kwadrat. Zakupione dotychczas bilety zachowują ważność a osoby, które dopiero zdecydują się pójść na imprezy kupią bilety w sieci Ticketmaster, eBilet, Going, Empik oraz sieć sklepów Empik, Media Markt i Saturn w całej Polsce.

Zobacz również: Tokio Hotel zagra jeden koncert w Polsce w 2021 [DATA, MIEJSCE, BILETY] 

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.