Iron Maiden zagra koncert w Polsce w 2023 [DATA, MIEJSCE, BILETY]

06.10.2022 12:11
Iron Maiden Fot. Li lewei - Imaginechina/East News

Iron Maiden ogłosił trasę koncertową i kolejny raz zagra w Polsce. Sprawdźcie, kiedy ruszy sprzedaż biletów. 

Iron Maiden ogłosił pierwsze koncerty 2023 roku w ramach trasy The Future Past Tor. Zespół wykona utwory z najnowszego albumu "Senjutsu", nie zabraknie też utworów z kultowej płyty "Somewhere In Time" z 1986 roku i innych klasycznych kawałków. Iron Maiden zagra również w Polsce. Kiedy ruszy sprzedaż biletów?

Polecamy

Iron Maiden zagra koncert w Polsce w 2023 [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Iron Maiden wystąpi 13 czerwca 2023 na Tauron Arenie w Krakowie. Bilety pojawią się w sprzedaży ogólnej 14 października 2022 na stronie livenation.pl.

Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy rusza 12 października od godz. 12:00, natomiast przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster rozpocznie się 13 października od godz. 12:00.

Założyciel i basista Steve Harris tak mówi o nadchodzącej trasie:

Po wydaniu naszego ostatniego albumu "Senjutsu" uaktualniliśmy nieco obecną trasę Legacy of the Beast Tour otwierając występ pierwszymi trzema utworami z tego albumu, w scenerii Japońskiego Pałacu. Ponieważ nie ma sensu powtarzać tego podczas trasy z albumem Senjutsu, pomyśleliśmy o innych opcjach i zdecydowaliśmy się na powrót do "Somewhere In Time", ponieważ nie była ona uwzględniona w różnych historycznych trasach, które graliśmy przez lata. Były one oparte na naszych nagraniach z koncertów z lat 80., a niestety nie nakręciliśmy tej trasy (wina menadżera!!). Przez lata mieliśmy mnóstwo próśb od fanów o utwory z tej płyty, więc teraz zamierzamy je zagrać, plus oczywiście kilka innych, które wiemy, że wam się spodobają! Będzie to również szczególnie satysfakcjonujące, że w końcu będziemy mogli zagrać niektóre z bardziej epickich utworów z Senjutsu, długo musieliśmy na to czekać! 2023 rok to będzie ekscytujący czas i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć wszystkich fanów w Polsce i w całej Europie.

Zespół jest obecnie w Ameryce Północnej w końcowym etapie swojej spektakularnej trasy Legacy Of The Beast World Tour, przerwanej na dwa lata przez Covid, z wieloma koncertami dwukrotnie przekładanymi. Trasa rozpoczęła się w Tallinie w Estonii w maju 2018 roku, gdzie odbył się pierwszy ze 139 koncertów rozłożonych na 33 kraje. Do ostatniego koncertu w Tampie na Florydzie 27 października tego roku zespół zagra dla ponad trzech milionów fanów na tej światowej trasie.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.