James Bay po raz pierwszy odwiedzi Polskę [DATA, MIEJSCE, BILETY]

14.06.2019 14:28
James Bay|undefined Fot. East News

Brytyjski piosenkarz, autor tekstów i gitarzysta, James Bay, przyjedzie po raz pierwszy do Polski. Sprawdźcie gdzie i kiedy bedzie można zobaczyc go na żywo.

James Bay to brytyjski piosenkarz, autor tekstów i gitarzysta. Karierę muzyczną rozpoczął wydaniem w 2013 roku EP’ki zatytułowanej "The Dark of the Morning".

Światową sławę przyniósł mu wydany rok później minialbum "Let It Go". Oprócz tego piosenkarz ma na koncie jeszcze 2 inne EP’ki oraz 2 albumy studyjne. Cała jego twórczość to połączenie takich gatunków jak rock alternatywny, indie rock, indie pop, folk i soul.

Single „Hold Back The River” i „Let It Go” mają setki milionów wyświetleń w serwisach Youtube czy Spotify i to one sprawiły, że płyta pokryła się podwójną platyną.

Najlepszym potwierdzeniem sukcesu artysty są liczne nominacje – w tym do Grammy za najlepszy rockowy album, „Hold Back The River” za najlepszą rockową piosenkę, a Bay za najlepszego nowego artystę. W tym samym roku wokalista zdobył nagrodę Brit w kategorii „najlepszy brytyjski wokalista”.

Przeczytaj także

James Bay w Polsce: Data, miejsce, bilety

James Bay wystąpi 10 lipca 2019 roku w klubie Stodoła w Warszawie. Podczas koncertu będzie można posłuchać materiału ze starszego dorobku artysty, ale także tego pochodzącego z najnowszej płyty zatytułowanej "Electric Light", która ukazała się w maju 2018 roku.

Bilety na to wydarzenie szybko się wyprzedały i niestety nie są już dostępne.

Zobacz również: Alter Bridge zagra koncert w Polsce w 2019

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.