Juwenaliowe Ciężkie Granie 2018: Hunter, Kabanos, Żywiołak w Krakowie [GALERIA]

Aleksandra Degórska
21.05.2018 17:16
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zobaczcie, jak publiczność bawiła się 19 maja 2018 w ramach studenckiej imprezy w Krakowie.

Pierwsze w Polsce juwenalia odbyły się 12 maja 1964 roku w Krakowie, z okazji 600-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Święto studentów jest co roku imprezą cieszącą się dużym zainteresowaniem i 19 maja 2018 roku w ramach Juwenaliów krakowskich odbyła się impreza Juwenaliowe Ciężkie Granie. W klubie studenckim Żaczek na jednej scenie zagrały takie kapele, jak Hunter, Kabanos i Żywiołak.

Żywiołak to zespół założony przez Roberta Jaworskiego i Roberta Wasilewskiego. Formacja wykonuje muzykę folkową i ma na swoim koncie 5 albumów, z czego ostatni zatytułowany „Pieśni pół/nocy” ukazał się w 2017 roku. Siłą rzeczy na krakowskim koncercie nie mogło zabraknąć piosenek z tego wydawnictwa.

Kabanos powstał w 1997 roku w Piasecznie z inicjatywy Zenka Kupatasy. Głośno o zespole zrobiło się w 2000 roku za sprawą przeróbek rockmetalowych szlagierów z absurdalnymi tekstami z cytatami z filmów Stanisława Barei. Ostatnia płyta Kabanosa pojawiła się 21 marca 2018 i nosi, jak na zespół przystało, żartobliwy tytuł „Odgrzewane kotlety”.

Hunter został założony przez gitarzystę i wokalistę Pawła „Draka” Grzegorczyka i perkusistę Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Dyskografię zespołu zamyka płyta zatytułowana „NieWolnOść” i obecnie intensywnie pracuje nad studyjnym wydawnictwem, które ma się ukazać pod koniec wakacji 2018.

Byliście na Juwenaliach krakowskich?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.