Kto zagra przed Guns N' Roses w Gdańsku?

Jakub Gańko
04.04.2017 10:47
Kto zagra przed Guns N' Roses w Gdańsku? Fot. Brandon Voight / Splash News / East News

Poznaliśmy nazwy zespołów, które rozgrzeją publikę przed gwiazdą wieczoru na stadionie Energa Gdańsk. Kto to taki?

Guns N' Roses wystąpi w Polsce już 20 czerwca 2017 roku w ramach trasy Not In This Lifetime, w której biorą udział członkowie oryginalnego składu: Axl Rose, Slash i Duff McKagan, a także Dizzy Reed, Richard Fortus, Frank Ferrer i Melissa Reese. Wszystkich muzyków będziemy mogli zobaczyć na stadionie Energa Gdańsk, a teraz dowiedzieliśmy się, kto jeszcze pojawi się tego wieczoru na scenie.

Przed Guns N' Roses wystąpią Killing Joke oraz polski Virgin z Dorotą „Dodą” Rabczewską na czele. Informację potwierdził organizator koncertu:

Killing Joke to kultowa formacja Jaza Colemana, która stanowiła źródło inspiracji dla niezliczonej ilości kapel. W swojej blisko czterdziestoletniej karierze czerpała zarówno z industrial metalu, jak również nowej fali i post punku. Jej utwór „The Wait” coverowała sama Metallica, a singiel „Love Like Blood” z płyty „Night Time” zapewnił grupie także komercyjny sukces.

Virgin pojawił się na polskie scenie muzycznej w 2000 roku i przez siedem lat działalności zdobył ponad 70 prestiżowych nagród, a także zaliczył wiele dużych festiwali muzycznych. W 2016 roku Dorota Rabczewska oraz Tomasz Lubert reaktywowali grupę w oryginalnym składzie. W listopadzie 2016 na rynek trafił jej czwarty album zatytułowany „Choni”, który promował utwór „Kopiuj-wklej”.

O znajomości Dody z gitarzystą Guns N' Roses wiemy już od jakiegoś czasu. Wokalista pojawiła się na koncercie Slasha w Łodzi, gdzie wykonała z nim numer „Sweet Child O' Mine”. Chwaliła się również, że muzyk był zachwycony ostatnim materiałem Virgin. Teraz nagrała specjalne zaproszenie na polski koncert Axla Rose'a i spółki.

W 2006 roku na Stadionie Legii w Warszawie, gdy Guns N' Roses po raz pierwszy zawitał do Polski, publikę rozgrzewały 650 North, Kobranocka, Oddział Zamknięty i Sebastian Bach (ex-Skid Row). Sześć lat później w Rybniku przed gwiazdą wieczoru zagrały Bloo, Symetria, Chemia i Złe Psy.

Bilety na polski koncert Guns N' Roses są wciąż dostępne na stronie livenation.pl w cenie 227-456 zł.

 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.