Guns N' Roses zagra w Polsce w 2017 roku

Jakub Gańko
05.12.2016 11:45
Guns N' Roses zagra w Polsce w 2017 roku Fot. Splash News / East News

Axl Rose i spółka przyjadą do Polski w ramach europejskiej części trasy Not In This Lifetime. Zespół wystąpi 20 czerwca 2017 roku na Stadionie Energa Gdańsk.

Po miesiącach oczekiwań odrodzony skład Guns N' Roses ogłosił szczegół swojego europejskiego tournée. Axl Rose, Slash i Duff McKagan, a także Dizzy Reed, Richard Fortus, Frank Ferrer i Melissa Reese nie zawiedli swoich polskich fanów i nie zapomnieli o nich w rozpisce dat występów. Stadionowa trasa rozpocznie się 27 maja 2017 roku i obejmie 18 koncertów na terenie Wielkiej Brytanii i Europy.

Nas oczywiście najbardziej interesuje data 20 czerwca 2017 roku, kiedy to muzycy zawitają na gdański Stadion Energa. Przedsprzedaż biletów dla członków fanklubu rozpocznie się 5 grudnia 2016 o godzinie 11:00 i potrwa 8 grudnia do godziny 22:00. Przedsprzedaż dla osób zarejestrowanych na stronie Live Nation Polska rozpocznie się 7 grudnia o godzinie 10:00 i potrwa do 8 grudnia do godziny 18:00. Ogólnodostępna sprzedaż rozpocznie się 9 grudnia o godzinie 10:00.

Znamy już ceny poszczególnych biletów:

  • trybuny - 337 zł
  • trybuny (premium) - 456 zł
  • trybuny (górne; nienumerowane) - 227 zł
  • Golden Circle - 356 zł
  • Golden Circle (EE) - 465 zł
  • płyta - 256 zł

Ponadto dostępne będą również pakiety VIP w cenach od 1072 zł do 4756 zł.

Trasa Not In This Lifetime sprzedała w 2016 roku prawie 2 miliony biletów, co daje jej status najbardziej udanej trasy rockowej tego roku. Tournée objęło 21 miast (grając 25 koncertów) w mniej niż 2 miesiące i okrążyło Amerykę Północną, zanim zespół skierował swój wzrok ku Ameryce Południowej. To właśnie tam grupa całkowicie wyprzedała wszystkie 15 koncertów trasy, w tym 13 koncertów stadionowych.

Pierwszy koncert reaktywowanego składu mogliśmy oglądać w klubie „Troubadour” w West Hollywood. Na późniejszych występach nie brakowało niespodzianek: Axl Rose złamał stopę, do składu gościnnie dołączał Steven Adler, a pewna fanka narobiła sporo szumu, zabierając na koncert szyld pytający o Izzy'ego Stradlina.

Czy na europejskiej trasie Guns N' Roses będzie już promował następcę „Chinese Democracy”? Nad tym możemy jeszcze wyłącznie spekulować, lecz mamy solidne przesłanki, by sądzić, że tak właśnie może być. Z pewnością żaden fan grupy nie pogardziłby okazją do usłyszenia na żywo premierowego materiału. Najważniejszy jednak pozostaje fakt, iż będzie to pierwsza okazja do zobaczenia Gunsów w Polsce ze Slashem i Duffem McKaganem w składzie.

Wybierzecie się na koncert Guns N' Roses?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.