Maroon 5 wystąpił w Polsce [GALERIA]

07.06.2019 09:44
Maroon 5|undefined Fot. Romana Makowka / Antyradio.pl

W czwartek 6 czerwca 2019 roku, w krakowskiej TAURON Arenie wystąpiła amerykańska grupa Maroon 5. Był to jedyny koncert w Polsce podczas światowej trasy koncertowej „Red Pill Blues Tour”.

Potrójny zdobywca nagrody Grammy, Maroon 5, rozpoczął swoją trasę w maju zeszłego roku w Takomie w USA. Zespół odwiedził również Polskę i wystąpił w Krakowie. Gościem specjalnym była Sigrid.

Grupa Maroon 5 ostatni raz występowała w Polsce w 2016 roku i podczas niesamowitego koncertu oczarowała polską publiczność. Tym razem nie było inaczej. Spektakularne show amerykańskiej grupy nie zawiodło fanów zespołu.

Maroon 5 zagrał w Krakowie

Chociaż zespół składa się z sześciu muzyków — głównego gitarzysty Jamesa Valentine, basisty Mickeya Maddena, perkusisty Matta Flynna, klawiszowca / gitarzysty rytmicznego Jesse Carmichaela, multiinstrumentalisty Sama Farrara i klawiszowca PJ Mortona, to główną postacią show był oczywiście Adam Levin. Gwiazdor, uwielbiany przez miliony fanek na całym świecie skupiał na sobie większość uwagi damskiej części publiczności.

Jak łatwo było przewidzieć (biorąc pod uwagę ogromną liczbę przebojów amerykańskiego zespołu), publiczność znała każdą z piosenek. Na setliście nie zabrakło bowiem największych przebojów zespołu, takich jak „Payphone”, „This Love”, „Animals”, „Maps”, „Don't Wanna Know” i „Moves Like Jagger”.

Przeczytaj także

“Girls Like You”, ostatni singiel Maroon 5, znalazł się pięć razy z rzędu na pierwszym miejscu listy Top 40, cztery razy z rzędu na pierwszym miejscu na liście HOT AC, jest drugi na liście Billboard Hot 100 i osiągnął #1 na iTunes i Spotify, z wynikiem ponad 300 mln streamów na Spotify i 679 mln wyświetleń na YouTube. Tę rekordową pod każdym względem piosnkę również usłyszeliśmy w Krakowie.

Zobacz galerię z koncertu Maroon 5 w Polsce

Maroon 5 zachwycił po raz kolejny swoich fanów niezwykle dopracowanym show. Żywiołowo zagrane solówki, Adam Levin, który umiejętnie przeistaczał się z rockmana w lirycznego barda i bawił się wspólnie z publiką przy szybszych kawałkach oraz dobór repertuaru, udowodniły, że nie na próżno grupa uważana jest za jeden z najpopularniejszych zespołów na świecie.

Duże wrażenie robiła również oprawa wizualna koncertu. Na scenie bowiem znajdował się ogromny telebim, na którym poza fragmentami koncertu pojawiały się spektakularne wizualizacje

Setlista koncertu prezentowała się następująco:

 1. What Lovers Do
 2. Payphone
 3. This Love
 4. Misery
 5. Sunday Morning
 6. Animals
 7. One More Night
 8. Cold
 9. Maps
 10. Harder to Breathe
 11. Don't Wanna Know
 12. Wait
 13. Makes Me Wonder
 14. Moves Like Jagger
 15. Forever Young (Alphaville cover)
 16. Girls Like You
 17. She Will Be Loved
 18. Sugar

Sigrid wystąpiła w Krakowie

Po raz drugi w Polsce wystąpiła także szybko zyskująca na popularności wokalistka Sigrid. Artystka po raz pierwszy zaprezentowała się polskiej publiczności na Open'er Festival, jednak było to na długo przed wydaniem jej pierwszej solowej płyty.

Debiutancki krążek Sigrid ukazał się wiosną 2019 roku. Wokalistka ze Skandynawii rusza wkrótce we własną trasę koncertową, ale przez kilka tygodni jest gościem specjalnym trasy Maroon 5. Krakowski koncert był jedyną okazją, aby obejrzeć ją w Polsce.

Kto z Was był na koncercie? Podzielcie się swoimi wrażeniami!

Zobacz także: Die Antwoord wystąpił w Warszawie [RELACJA]  

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.