Mastodon w Gdańsku [GALERIA]

Aleksandra Degórska
05.07.2017 14:35
|north Fot. Agnieszka vSpectrum Jędrzejewska

W klubie B90 oprócz grupy Mastodon pojawili się również Wolves Like Us oraz Proghma-C. Obejrzyjcie zdjęcia z tego wydarzenia.

4 lipca 2017 roku Mastodon zaprezentował się w klubie B90 w Gdańsku. Zespół właśnie promuje krążek „Emperor of Sand”, który ukazał się 31 marca 2017 i wskoczył na 7. miejsce listy Billboardu. W pierwszym tygodniu sprzedało się 43 tysięcy egzemplarzy nowego krążka. Jest on concept albumem, którego motywem przewodnim jest walka z rakiem.

Podczas gdańskiego koncertu oczywiście nie zabrakło materiału z tej płyty, jak również i starszych hitów.

Zobaczcie, jak kapela zaprezentowała się na tym występie:

Jako support zagrały kapele Wolves Like Us oraz Proghma-C. Pierwszy to norweski zespół, który określa swoją twórczość jako „dark rock”. W 2011 roku formacja wydała debiutancki album „Late Love”. Druga płyta, „Black Soul Choir” pochodzi z roku 2014. Kapela obecnie pracuje nad nowym wydawnictwem.

Proghma-C powstał w 2002 roku w Gdańsku, w którym grają Paweł Smakulski oraz Łukasz Kumański. Skład uzupełnia basista Arek Litkowiec i Patryk Zwoliński (m.in. eks-Blindead, eks-Antigama). Kapela wydała EP-kę „Down In A Spiral” oraz album „Bar-do Travel”.

Byliście na koncercie grupy Mastodon?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.