Moonspell, Kult, Luxtorpeda, Happysad, Decapitated oraz The Analogs zagrali na Summer Fall Festival 2019 [ZDJĘCIA]

02.09.2019 12:30
Moonspell|undefined Fot. Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

Wyjątkowe zakończenie wakacji odbyło się w Płocku. Podczas Summer Fall Festival 2019 wystąpiło wiele uznanych zespołów, z których każdy miał wśród publiczności pokaźną grupę fanów.

Summer Fall Festival 2019 jest imprezą przygotowaną dla fanów ostrych brzmień. Tegoroczna edycja odbyła się ponownie w Płocku na zakończenie wakacji.

Podczas całodniowego święta muzyki prezentowana była szeroko rozumiana muzyka rockowa, od rocka i punka, przez tradycyjne brzmienia gitarowe, po metal.
31 sierpnia 2019, na plaży nad Wisłą, zagrali Moonspell, Kult, Luxtorpeda, Happysad, Decapitated oraz The Analogs. Impreza wspierana była przez Urząd Miasta Płocka oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów.  

Summer Fall Festival 2019: Moonspell

Moonspell w rodzimej Portugalii ma status megagwiazdy, cieszy się również ogromnym uznaniem wśród fanów metalu w całej Europie. Formacja pod wodzą charyzmatycznego Fernando Ribeiro w 2017 obchodziła 25-lecie istnienia. W ciągu długiej kariery przeszła drogę od black metalu do gothic metalu, ale niezmiennie prezentowała najwyższy poziom. Zespół wielokrotnie występował w Polsce, był również jedną z gwiazd kultowego festiwalu Metalmania.

Zobaczcie, jak zespół prezentował się w Płocku:

Summer Fall Festival 2019: Kult

Cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem koncerty zespołu Kult każdorazowo ściągają niezliczone rzesze fanów. Na Kult przychodzi się całymi rodzinami, nie rzadko z małymi dziećmi, by od małego uczyć je miłości do muzyki w najlepszym wydaniu. Występy grupy to idealna okazja, by usłyszeć największe hity kapeli takie jak "Baranek", "Polska" czy "Prosto".

Grupa pod wodzą Kazika Staszewskiego wystąpiła również na festiwalu Pol'and'Rock. Był to debiut Kultu na scenie w Kostrzynie.

Summer Fall Festival 2019: Luxtorpeda

Luxtorpeda to z jednej strony solowy projekt Roberta "Litzy" Friedricha, z drugiej kapela czterech przyjaciół, grających ze sobą już wcześniej w różnych konfiguracjach.

Zespół powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii.

Zobacz zdjęcia z koncertu Luxtorpedy:

Summer Fall Festival 2019: Happysad

Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, 3 platynowe i 4 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

Przeczytaj także

Obecnie Happysad zapowiada nowy album. Premiera płyty ma odbyć się jesienią tego roku. Na razie zespół opublikował pierwszy singiel zapowiadający nadchodzące wydawnictwo pt. "Cały". Planowana na wczesną jesień płyta będzie następczynią “Ciała obcego” z 2017 roku.

Jak informuje Happysad, "Cały" został napisany w 2018 roku, kiedy zespół zaszył się w Cisnej w Bieszczadach, by komponować nowe utwory. Świeżo opublikowanemu singlowi towarzyszy klip w reżyserii Piotra Starzyka.

Zobacz zdjęcia Happysad z Płocka:

Summer Fall Festival 2019: Decapitated

Jeden z najbardziej znanych polskich zespołów metalowych na świecie gościł w ostatnim czasie między innymi w Portugalii, Norwegii, Niemczech, Japonii, Finlandii, Belgi czy Francji oraz na kilku największych festiwalach.

Muzycy znaleźli jednak czas, by wystąpić przez publicznością w Płocku. Koncert odbył się w ramach promocji albumu „Anticult”, który w Polsce zadebiutował na czwartym miejscu oficjalnej listy sprzedaży Olis, a na amerykańskim Billboardzie znalazł się na 2 pozycji na liście Top New Artist Albums / Heatseekers. Decapitated podczas swojej ponad 20-letniej kariery, koncertowali na wszystkich kontynentach i mają fanów w każdym zakątku świata.

Zobacz zdjęcia z koncertu Decapitated na Summer Fall Festival 2019:

Summer Fall Festival 2019: The Analogs

Street punkowcy ze Szczecina od prawie 25 lat uznawani są za najlepszych w swoich fachu, czyli ulicznym punk rocku. Obecnie grupa przygotowuje się do europejskiej trasy z Booze & Glory, która rozpocznie się już w listopadzie. Oba zespoły będzie można zobaczyć w krakowskim klubie Kwadrat już 5 października 2019 roku.

Zobacz również: Coma zawiesza działalność. Czy to koniec kariery zespołu?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.