Paradise Lost w Krakowie [GALERIA]

Aleksandra Degórska
11.10.2017 10:57
Paradise Lost w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Kapela ponownie pojawiła się w naszym kraju. Zobaczcie, jak formacja wypadła przed krakowską publicznością.

9 października 2017 roku odbył się koncert Paradise Lost w krakowskim klubie Kwadrat. Metalowcy przyjechali promować swój najnowszy krążek zatytułowany „Medusa”. Następca świetnie przyjętego przez fanów „The Plague Within” ukazał się 1 września 2017.

W swojej twórczości zespół miesza wiele gatunków muzycznych - od death doom metalu i gotyku, po eksperymenty z elektroniką. Muzycy mają na koncie wiele różnorodnych albumów, w tym m.in. kultowe „Gothic”, „Draconian Times” czy „In Requiem”.

Zespół niedawno odwiedził Polskę w ramach Metal Hammer Festiwal 2017, polska ekipa Antyradio.pl zobaczyła Paradise Lost również na Wacken Open Air 2017.

Zobaczcie zatem, jak kapela wypadła przed krakowską publicznością:

 Jako support wystąpił m.in. zespół Sinistro, który ma w składzie aktorkę teatralną z krwi i kości, pełniącą funkcję wokalistki Patricię Andrade. Co potrafi Patricia i jej skrywający się za inicjałami koledzy instrumentaliści, można było już w Polsce zobaczyć podczas ostatniej edycji Asymmetry Festivalu w 2016 roku. Zespół Sinistro promował wtedy kapitalną płytę „Semente”.

Obejrzyjcie, jak tym razem wystąpiła grupa:

Natomiast Pallbearer to kapela z Arkansas, która zaczarowała tysiące fanów na świecie bardzo przystępną, melodyjną odmianą doom metalu. Początkowo brzmiącą dość brudno i obskurnie, z czasem nieco bardziej oszlifowaną i przystępną.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.