Paradise Lost i Apocalyptica na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Sergiusz Kurczuk
12.08.2017 10:04
Paradise Lost i Apocalyptica na Wacken Open Air 2017 [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Paradise Lost oraz Apocalyptica wystąpili trzeciego dnia festiwalu Wacken Open Air. Obydwa zespoły zaprezentowały świetne sety, które na długo pozostaną w sercach i pamięci fanów.

Paradise Lost, którym od lat niezmiennie dowodzą Nick Holmes i Greg Mackintosh, wspierani przez Aaroma Eddy'ego i Stephena Edmondsona oraz Waltteriego Väyrynena, w 2018 roku osiągnie piękny wiek 30 lat. Niedawno moglismy ich podziwiać przy okazji występu na Metal Hammer Festiwal 2017, a kilka dni temu zagrali równie fantastyczny koncert na Wacken Open Air. W swojej twórczości zespół odnosił się już do wielu gatunków muzycznych, od death doom metalu i gotyku, po eksperymenty z elektroniką. Muzycy mają na koncie wiele fantastycznych i różnorodnych albumów, w tym m.in. kultowe już „Gothic”, „Draconian Times” czy „In Requiem”. Jak już wiadomo od dłuższego czasu, najnowsze dzieło brytyjczyków, album "Medusa", oficjalnie ukaże się pierwszego września. Zespół po raz drugi zaprezentuje się polskim fanom już jesienią. Na klubowy koncert Brytyjczyków zapraszamy 9 października do krakowskiego klubu Kwadrat. 
Aby skrócić Wam oczekiwanie na najnowszy album oraz koncert w Krakowie, mamy dla Was galerię z występu zespołu na Wacken Open Air.

Setlista prezentowała się następująco:
1.No Hope in Sight
2.Pity the Sadness
3.One Second
4.Gothic
5.The Enemy
6.Faith Divides Us - Death Unites Us
7.Embers Fire
8.Say Just Words
9.Blood and Chaos (premiera)
10.Beneath Broken Earth
11.Enchantment
12.The Longest Winter
13.The Last Time 

Apocalyptica wydała debiutancki „Plays Metallica by four cellos” 10 maja 1996r. Pierwszy studyjny album zawierał wyłącznie interpretacje utworów zespołu Metallica. 22 lipca tego roku ukała się zremasterowana wersja wydawnictwa, z trzema dodatkowymi utworami: “Battery,” “Nothing Else Matters” i “Seek & Destroy.”
Finowie w 2017 powracają świętować dwudziestolecie „Plays Metallica by four cellos” ze specjalnymi koncertami. Jeden z nich odbył się przy okazji Wacken Open Air. Od 2003 roku zespół tworzą trzej wiolonczeliści oraz perkusista: Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen, Perttu Kivilaakso oraz Mikko Sirén. Od 2014 r. z zespołem w studiu i na żywo współpracuje wokalista Franky Perez, były gitarzysta Scars On Broadway, grający z m.in. Slashem, Camp Freddy i coverband Carnival of Dogs. 

Podczas godzinnego setu zespół wykonał następujące utwory:
1.Enter Sandman
2.Master of Puppets
3.Sad but True
4.Fade to Black
5.Fight Fire With Fire
6.Nothing Else Matters
7.Creeping Death
8.For Whom the Bell Tolls
9.Orion
10.Escape
11.Battery
12.Seek & Destroy
13.One
Zobaczcie także kilka zdjęć zespołu.

Trzeciego dnia Festiwalu zagrały również miedzy innymi: Kadavar, The Dillinger Escape Plan, który już dziś wystąpi w krakowskim Kwadracie oraz Emperor, headliner Metalmanii 2018.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.